Młodziczki

Turniej młodziczek o Puchar Burmistrza za nami

W niedzielę, 9 września odbył się w Łasku Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w kategorii młodziczek (rocznik 2004 i młodsze) o Puchar Burmistrza Łasku. W zawodach rywalizowało 8 zespołów, w sumie niemal 100 dziewcząt, które do Łasku przyjechały z: Milicza, Łodzi, Tuszyna, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego. Turniejowe mecze rozgrywane były w dwóch halach: Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku.

W fazie eliminacyjnej startujące drużyny zostały podzielone na 2 grupy.

W grupie A rywalizowały: Czwórka Aleksandrów Łódzki, UMKS Tuszyn, Łaskovia Łask i Salos-Wodna Łódź. Bezkonkurencyjne okazały się aleksandrowianki, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta, na drugiej pozycji uplasowały się siatkarki z Tuszyna, a trzecie miejsce przypadło gospodyniom.

Więcej emocji było w grupie B, gdzie 2 mecze zakończyły się remisami (w fazie grupowej rozgrywane były 2 sety bez względu na wynik). Na pierwszej lokacie uplasował się Volley 34 Łódź (2 wygrane i 1 remis), miejsce drugie powędrowało do Lidera Konstantynów Łódzki (1 wygrana i 2 remisy), na trzeciej pozycji fazę grupową zakończył ABiS SP 64 Łódź (1 wygrana, 1 remis i 1 porażka), wyprzedzając KS Milicz (bez wygranej).

W półfinałach Czwórka w dwóch setach zwyciężyła z Liderem, a Volley 34 po tie-breaku pokonał UMKS Tuszyn. Starcie o miejsce siódme pomiędzy Salosem-Wodną a KS Milicz zakończyło zwycięstwo łodzianek w dwóch setach. Więcej emocji było w meczu o miejsce piąte, gdzie ABiS SP 64 dopiero po tie-breaku pokonał Łaskovię. Brązowe medale powędrowały do UMKS-u Tuszyn, który 2:0 zwyciężył z Liderem.

W wielkim finale zmierzyły się Volley 34 Łódź i Czwórka Aleksandrów Łódzki. Pierwszy set wygrała czwórka 25:23, ale w partii drugiej łodzianki doprowadziły do remisu zwyciężając do 19. W tie-breaku siatkarki z Aleksandrowa od początku przejęły inicjatywę i nie dały sobie wydrzeć wygranej. Decydująca partia zakończyła się wynikiem 15:11, a cały mecz 2:1 dla Czwórki.

Tradycyjnie po zakończeniu turnieju trenerzy wyróżnili najlepsze zawodniczki w swoich zespołach. Pamiątkowe statuetki z rąk prezesa Łaskovii Bogdana Lipowskiego i Burmistrza Łasku Pana Gabriela Szkudlarka otrzymały: