Młodziczki

Młodziczki wygrały turniej eliminacyjny!

Dużą niespodziankę w miniony weekend sprawiły młodziczki Łaskovii, które wzięły udział w turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej rozgrywanym w Ozorkowie. Łaskowianki zakończyły dwudniowe zawody bez porażki, zajęły pierwsze miejsce i rozgrywki ligi wojewódzkiej rozpoczną w pierwszej (najwyższej) grupie, w towarzystwie 3 innych zwycięzców turniejów eliminacyjnych!

W pierwszej fazie zawodów rozgrywanej w sobotę nasze siatkarki pokonały kolejno zespoły: Siatki Zgierz 2:0 (25:3, 25:4), ABiS SP 64 Łódź 2:1 (25:22, 17:25, 15:12) i MKS 16 Łódź 2:0 (25:20, 26:24) i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału.

W niedzielę w meczu półfinałowym łaskowianki zwyciężyły 2:0 z UMLKS Radomsko (25:5, 25:14). W drugim półfinale ABiS SP 64 pokonał Czwórkę Aleksandrów Łódzki 2:1, czym sprawił niemałą niespodziankę, gdyż aleksandrowianki były uważane za największe faworytki całego turnieju.

Mecz finałowy to kolejne już w tym roku starcie ABiS-u i Łaskovii. Oba zespoły mierzyły się we wrześniu już po raz czwarty, a wszystkie trzy poprzednie mecze kończyły się po tie-breakach. Tym razem obyło się bez dodatkowego seta, ponieważ łaskowianki zwyciężyły 2:0 (25:18, 25:15).

Klasyfikacja turnieju eliminacyjnego młodziczek – Ozorków 22-23 września

1. Łaskovia Łaskovia
2. ABiS SP 64 Łódź
3. Czwórka Aleksandrów Łódzki
4. UMLKS Radomsko
5. MKS 16 Łódź
6. Libero Pajęczno
7. UKS Ozorków
8. Siatka Zgierz

Pierwszy turniej fazy zasadniczej młodziczek rozegrany zostanie 14 października. W gronie zwycięzców turniejów eliminacyjnych oprócz Łaskovii znalazły się też: Volley 34 Łódź i Łódzki Klub Sportowy. Ostatnie rywalki łaskowianki poznają w przyszły weekend, kiedy to rywalizować będą zespoły w ramach ostatniej grupy eliminacyjnej.

Awans do grupy I wywalczyły: Nadia Miksa, Paulina Olszacka, Ida Buczkowska, Hania Zwolińska, Olga Łukaszewska, Maja Rozkal, Weronika Buczkowska, Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak i Ania Martynowska.

Na górę