Juniorki

Raport meczowy, 30.09 – 03.10

W minionym tygodniu nasze siatkarki rozegrały mecze ligowe w trzech kategoriach wiekowych: młodziczek, kadetek i juniorek.

W czwartek, 30 września meczem w Tuszynie zainaugurowaliśmy rozgrywki w lidze wojewódzkiej kadetek, w której zmierzyliśmy się z miejscowym UMKS. Mecz zakończył się naszą wygraną 3:0 (25:16, 25:18, 25:20). W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Martyna Bulzacka (2 pkt), Karolina Kulczyńska (15), Marcysia Kułak (2), Roksana Wojtasik (5), Paulina Fister (14), Julia Bryl (7), Martyna Michalak, Angelika Witek (1), Ewa Mrózek (7), Zuzia Plich, Hania Puchała, Oliwia Pilecka i Amelka Ostrowska.

Kolejne ligowe mecze rozegraliśmy w sobotę i niedzielę, 2 i 3 października, kiedy to w Pajęcznie dwa nasze zespoły wzięły udział w turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej młodziczek. Po raz pierwszy w historii zgłosiliśmy dwa zespoły do tej kategorii wiekowej. Oprócz dwóch naszych drużyn występujących pod szyldami: SMS Ostrów Łaskovia Łask (I zespół) i ŁMLKS Łaskovia Łask (II zespół) w zawodach wzięły udział: WKS Wieluń, UKS AS Zduńska Wola oraz Libero Pajęczno.

Nasz starszy zespół, który broni w tym sezonie ligi wojewódzkiej tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem przeszedł przez zawody jak burza, pokonując po drodze wszystkie rywalki bez straty seta, tracąc w ośmiu setach jedynie 56 małych punktów.

Młodszy zespół, który stawia swoje pierwsze kroki w szóstkach przeszedł prawdziwy chrzest bojowy. Skończyło się na jednym wygranym secie i masie zebranego doświadczenia. Dziewczęta nie mogą się już doczekać kolejnego turnieju!

W Pajęcznie wystąpiliśmy w składach:

SMS Ostrów Łaskovia Łask: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Hania Puchała, Roksana Wojtasik, Oliwka Pilecka, Lena Michalska, Monika Miłek oraz Ewa Mrózek.

ŁMLKS Łaskovia Łask: Oliwa Czajka, Natalia Owczarek, Ola Kita, Zuzia Drewicz, Zuzia Zydorek, Ada Piech, Nicola Burblis, Karolina Jelińska, Zosia Jacoń, Maja Bartoszczyk oraz Maja Dębkowska.

Dziewczęta dzielnie wspierały Ada Puchała i Maja Kosmyk.

Ostatnim akcentem weekendu był mecz ligi wojewódzkiej juniorek, który rozegraliśmy niedzielnym wieczorem w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie. Zawitał do nas główny faworyt rozgrywek, ekipa ŁKS SŻ Łódź I. Ekipa z Łodzi pewnie zwyciężyła w tym spotkaniu. W naszej grze było trochę niezłych momentów, ale to rywalki nadawały ton niedzielnej rywalizacji. Mimo porażki mamy fajny materiał do przemyśleń. Właśnie dla takich meczów nasze dziewczęta rywalizują ze starszymi koleżankami.

W rozgrywkach ligowych już niemal komplet debiutów zaliczyły uczennice klasy SMS w ZSM-T w Ostrowie. W sobotę i niedzielę po raz pierwszy w meczach o ligowe punkty na parkiecie pojawiły się Amelka Ostrowska i Monika Miłek. Zwłaszcza postawa Amelki zasługuje na duże brawa, gdyż do udanego turnieju eliminacyjnego młodziczek w Pajęcznie, gdzie zrobiła duże wrażenie na wielu obserwatorach dołożyła całkiem udany debiut w najstarszej z młodzieżowych kategorii wiekowych.

Wielkie brawa dla całej ekipy za zeszłotygodniowe występy. Tymczasem dalej ciężko pracujemy, gdyż kolejny weekend przyniesie nam kolejne wyzwania!

W niedzielnym meczu z ŁKS SŻ Łódź I zagraliśmy w składzie: Martyna Bulzacka, Roksana Wojtasik, Zuzia Gruchaj, Marcysia Kułak, Paulina Fister, Julia Bryl, Ewa Mrózek, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Oliwka Pilecka, Zuzia Plich, Angelika Witek, Amelka Ostrowska oraz Hania Puchała.

Na górę