Minisiatkówka

Raport meczowy, 16-17.10. Młodziczki zgarnęły pełną pulę, debiut singielków.

Udany debiut naszych najmłodszych siatkarek

W miniony weekend nasze siatkarki rozegrały kolejne spotkania w rozgrywkach ligowych.

W sobotę, 16 października 8 naszych dziewcząt z roczników 2012-2014 wzięło udział w turnieju eliminacyjnym Wojewódzkiej Ligi Minisingielków. Zawody rozegrano w Tomaszowie Mazowieckim. Te wyjątkowe w skali całego kraju rozgrywki zostały zorganizowane po raz pierwszy przez Wydział Minisiatkówki Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Dziewczęta rywalizują w nich samodzielnie. Do startu w premierowej odsłonie zgłosiło się ponad 70 najmłodszych siatkarek.

Dla sporej części naszych dziewcząt były to pierwsze siatkarskie spotkania rozegrane w życiu. Było sporo stresu i emocji, ale ostatecznie każda z naszych najmłodszych siatkarek wyjechała z Tomaszowa z uśmiechem na buzi.

Świetnie zaprezentowała się Nadia Witkowska, która w swojej grupie eliminacyjnej wygrała wszystkie 7 spotkań i rywalizację w fazie zasadniczej rozpocznie od najwyższej ligi, w której zagrają zwyciężczynie pozostałych grup eliminacyjnych.

Bardzo dobrze spisała się też Nikola Malinowska, która uplasowała się na drugim miejscu w swojej grupie wygrywając 6 z 8 spotkań.

Nasze pozostałe dziewczęta osiągnęły następujące rezultaty:

  • Iga Kurczewska – 5 wygranych, IV miejsce w grupie,
  • Kamila Kita – 4 wygrane, IV miejsce w grupie,
  • Jagna Bogus – 4 wygrane, V miejsce w grupie,
  • Elena Burblis – 2 wygrane, VI miejsce w grupie,
  • Ada Morawska i Helenka Radzbanek – tym razem bez wygranej, z VII i VIII miejscem swoich grupach.

Wszystkim najmłodszym siatkarkom należą się wielkie brawa. Przed dziewczętami teraz 2 turnieje rundy zasadniczej, po których najlepsza 16-ka rozgrywek zagra w turnieju finałowym.

Młodziczki zgarnęły pełną pulę!

W niedzielę, 17 października pierwsze turnieje fazy zasadniczej rozegrały nasze młodziczki. W tym sezonie na starcie rozgrywek wojewódzkich po raz pierwszy w naszej historii wystawiliśmy 2 zespoły.

Młodszy zespół rozpoczął rywalizację od grupy VI. Dziewczęta w niedzielny poranek rywalizowały w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie z ekipami Skry Bełchatów i Asika Domaniewice. Nasze siatkarki sprawiły nam ogromną niespodziankę wygrywając w obu spotkaniach, dzięki czemu wywalczyły awans do grupy piątej!

Wielkie brawa dla całej drużyny, która dopiero zaczyna swoją przygodę z “dużym boiskiem” i grą w szóstkach. Podczas eliminacji dziewczęta wygrały swojego pierwszego seta, tym razem przyszła pora na pierwszy wygrane mecze!

Drugi zespół młodziczek zagrał w składzie: Ada Piech, Zuzia Zydorek, Natalka Owczarek, Zuzia Drewicz, Ola Kita, Oliwka Czajka, Ola Piotrowska, Karolina Jelińska, Maja Kosmyk, Zosia Jacoń, Maja Dębkowska i Kaja Dymińska.

Na zakończenie weekendu do walki ruszył nasz pierwszy zespół, który fazę zasadniczą rozpoczął w Tuszynie. Przypomnijmy, że łaskowianki bronią tytułu mistrzyń województwa wywalczonego przed rokiem.

Dziewczęta odniosły dwa zwycięstwa i objęły prowadzenie w ligowej stawce!

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z ekipą UKS Lider Konstantynów Łódzki. Po pierwszym gładko wygranym przez nas secie konstantynowianki wrzuciły wyższy bieg w drugiej partii i doprowadziły do tie-breaka. Tam lepsze okazały się nasze siatkarki, ale zwycięstwo nie przyszło nam łatwo.

W meczu finałowym naprzeciw nas stanęła ekipa ŁKS SŻ Łódź, która w pierwszym półfinale ograła gospodynie z UMKS Tuszyn. Tym razem emocji było nieco mniej. Nasze siatkarki zwyciężyły w dwóch setach i w drugim kolejnym sezonie objęły fotel liderek rywalizacji o mistrzostwo województwa w kategorii młodziczek.

Brawo Baby!

Niedziela zdecydowanie była dla nas!
Pierwszy zespół obejmuje prowadzenie w ligowej stawce, drugi zespół wygrywa dwa spotkania i awansuje do V grupy!

W Tuszynie zagrały: Martyna Bulzacka, Roksana Wojtasik, Lena Michalska, Karolina Kulczyńska, Ewa Mrózek, Amelka Ostrowska, Martyna Michalak, Zosia Florczyk (debiut w naszych barwach), Oliwka Pilecka, Monika Miłek, Weronika Kula i Hania Puchała.

Przypominamy, że 8 z 12 naszych młodziczek z pierwszego zespołu to uczennice nowo powstałej klasy SMS w ZSM-T w Ostrowie!

Na górę