Młodziczki

Młodziczki z 6. miejscem w województwie!

Po raz pierwszy od niemal 10 lat nasz zespół “szóstkowy” zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. Sztuka ta udała się naszym młodziczkom z rocznika 2004 i młodszym, które w fazie zasadniczej ligi wojewódzkiej w gronie niemal 30 zespołów uplasowały się na bardzo wysokim, szóstym miejscu.

Szansą na poprawę tej pozycji był turniej finałowy, który w dniach 2-3 marca został rozegrany w Konstantynowie Łódzkim. Czołowa szóstka fazy zasadniczej zaczynała “od zera”, a o ostatecznej kolejności w rozgrywkach wojewódzkich miały zadecydować wyniki weekendowego turnieju.

Pierwszy dzień rywalizacji

Niestety już po pierwszym dniu turnieju finałowego była za nami walka o medale.

Chcielibyśmy napisać, że dziewczęta w sobotę dzielnie walczyły, ale niestety jeśli na boisku było widać walkę to głównie z własnymi słabościami, od której nie tak łatwo przejść do walki z rywalkami.

Ciężko odmówić dziewczętom zaangażowania, ale tak jak w decydującym meczu sezonu zasadniczego z ABiS SP 64 Łódź umiały świetnie poradzić sobie ze stresem, tak w sobotę było widać, że emocje chyba wzięły górę i w efekcie oba spotkania grupowe zakończyły się gładką wygraną przeciwniczek z Lidera Konstantynów Łódzki i Dargfilu Tomaszów Mazowiecki.

Finał wojewódzki jeszcze się dla nas nie skończył, gdyż w niedzielnym meczu o piąte miejsce mieliśmy zmierzyć się z Czwórką Aleksandrów Łódzki.

Drugi dzień finału

W ostatnim meczu sezonu łaskowianki po emocjonującym spotkaniu uległy Czwórce Aleksandrów Łódzki 1:2 (25:22, 20:25, 9:15) i ostatecznie w turnieju finałowym jak i w całej lidze zajęły szóste miejsce.

Mimo, że dziewczęta turniej finałowy zakończyły bez zwycięstwa, to należą się im wielkie brawa za cały rozegrany sezon, gdyż już sam awans do finału jest dużym sukcesem. Tak występ swoich podopiecznych skomentował trener Filip Lipowski: Finał wojewódzki młodziczek za nami, pierwszy od lat, długo wyczekiwany, dość niespodziewany i bardzo ciężko wywalczony. Faworytem nie byliśmy i suchy wynik to potwierdza, potwierdziła to też nasza gra pierwszego dnia, gdzie chyba stawka nieco sparaliżowała dziewczyny, ale gry w takich turniejach też trzeba się nauczyć. Drugiego dnia zawodów było już zupełnie inaczej, była walka, były emocje i przede wszystkim było serducho na boisku. Dziękuję dziewczętom, bo przed sezonem nikt na nas nie stawiał, a doszliśmy aż do finału i myślę, że mamy się z czego cieszyć i jest z czego czerpać mobilizację do dalszych treningów.

Łaskovia w finale wystąpiła w składzie: Nadia Miksa, Paulina Olszacka, Ida Buczkowska, Hania Zwolińska, Olga Łukaszewska, Maja Rozkal, Weronika Buczkowska, Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak, Asia Laszczyk i Ania Martynowska. W trakcie sezonu na parkiecie prezentowały się także: Paulina Hajdo, Julia Majda i Magda Mertuszka.

Nasz akcent na najwyższym stopniu podium

Przy jednym medalu mistrzostw województwa łódzkiego młodziczek i to w dodatku tym z najcenniejszego kruszcu dość mocno maczaliśmy palce.

ALICJA JARYSZEK wraz z UKS Lider Konstantynów Łódzki wywalczyła MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA i odebrała nagrodę indywidualną dla najlepszej blokującej turnieju finałowego. Wielkie brawa!

Za Alę oraz za całą ekipę Lidera mocno trzymamy kciuki w rozgrywkach ogólnopolskich, podobnie jak za pozostałe zespoły z naszego województwa, zwłaszcza za naszych przyjaciół z UKS Volley 34 Łódź.

A nam jak zawsze w takich momentach troszkę serducho krwawi, bo skoro bez Ali w składzie udało nam się zabrnąć aż do finału, to kto wie co by było gdyby zagrała w tym sezonie po naszej stronie siatki…

Na górę