Minisiatkówka

Minisiatkarki zbierały doświadczenie w Warszawie

W niedzielę, 24 lutego nasze siatkarki wzięły udział w trzeciej odsłonie turnieju “Siatkarskie Fundamenty” rozegranego w Warszawie. Gospodarzem zawodów był UMKS MOS Wola, a w rywalizacji udział wzięło 6 zespołów z rocznika 2006 i młodszych.

Mimo młodego wieku uczestniczek mecze rozgrywane były “szóstkami”. W fazie zasadniczej spotkania toczyły się systemem “każdy z każdym”, rozgrywano 1 set do 25 punktów. Na tym etapie łaskowianki odniosły jedno zwycięstwo wygrywając z gospodyniami, co na zakończenie turnieju pozwoliło stanąć do walki o 5. miejsce.

Tu mecze rozgrywane były już do 2 wygranych setów, a naszymi przeciwniczkami były dziewczęta z NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Nasze siatkarki prowadziły już 1:0 w setach i 24:16 w partii drugiej i… całkowicie stanęły pozwalając zdobyć rywalkom 10 punktów z rzędu. Tie-break również dla nowodworzanek i w efekcie udział w turnieju zakończyliśmy na 6. miejscu.

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

1. GLKS Nadarzyn
2. Metro Warszawa I
3. MOS Wola Warszawa
4. Metro Warszawa II
5. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
6. Łaskovia Łask

Dla naszego młodego zespołu była to dopiero druga okazja w tym sezonie do grania “szóstkami” i było to widać na boisku, gdzie trema momentami była bardzo duża. Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że byliśmy najmłodszym zespołem w stawce, mając w składzie tylko dwie zawodniczki z rocznika 2006. Trzeba jednak przyznać, że niektóre błędy nie powinny już nam się przydarzać. Dziewczęta mają sporo materiału do przemyśleń i dzisiejsze zawody na pewno będą dla nich cenną lekcją. Choć sezon minisiatkówki w pełni, to będziemy starać się by w pierwszej połowie roku miały jeszcze kilka okazji do gry “szóstkami”.

Łaskovia w Warszawie zagrała w składzie:Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Paulina Hajdo, Hania Puchała, Julia Bryl i Ania Martynowska.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Bryl za pomoc w transporcie na zawody.

Na górę