Siatkówka plażowa

Kolejny medal Katarzyny Kociołek

Wychowanka naszego klubu Kasia Kociołek zdobyła kolejny, już trzeci w tym roku medal na międzynarodowej imprezie rangi mistrzowskiej. Do złota w Mistrzostwach Świata do lat 19 i brązowego medalu w Mistrzostwach Europy do lat 20 dołożyła brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 18.

W meczu półfinałowym Polki zmierzyły się ze Szwajcarkami Nicole Eiholzer i Niną Betschart. To dobre znajome naszych zawodniczek – obie pary grały ze sobą nie tak dawno na mistrzostwach świata w chorwackim Umag. Wówczas w II rundzie górą były Polki, które wyeliminowały Szwajcarki z turnieju. Tym razem niestety się nie udało, a Eiholzer i Betschart skutecznie zrewanżowały się za tamtą porażkę.

Szwajcarki, rozstawione w turnieju z ostatnim numerem, wygrały wszystkie pojedynki w grupie A, w tym z turniejową “jedynką”, faworyzowanymi gospodyniami Ievą Dumbauskaite i Moniką Povilatyte – 16-letnimi Litwinkami, które zajmowały 9. miejsce na tegorocznych ME U-20 i MŚ U-19. Eiholzer i Betschart wygrały swoje mecze w I i w II rundzie, natomiast w III przegrały z… Litwinkami Dumbauskaite i Povilatyte, które tym samym zrewanżowały im się za grupową porażkę. Szwajcarki awansowały jednak do półfinału od prawej strony po zwycięstwie nad Niemkami Maxi Batschkus i Imke Hinrichsen, z którymi to w II rundzie turnieju wygrały nasze Kociołek i Baran.

W półfinale Szwajcarki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, pokonując biało-czerwone w dwóch setach do 15. Co ciekawe, w finale zmierza się… po raz trzeci z reprezentantkami gospodarzy. Młode siatkarki z Litwy pokonały bowiem w swoim półfinale Rosjanki Olgę Sorokinę i Ksenię Dabidżę.

Półfinały:

Kociołek/Baran POL [4] – Betschart/Eiholzer SUI [24] 0:2
(15:21, 15:21)

Dumbauskaite/Povilaityte LTU [1] – Sorokina-Dabiża RUS [2] 2:0
(21:18, 21:14)

W meczu o brązowy medal Polki stanęły naprzeciw ubiegłorocznych mistrzyń Europy U-20. Rozstawione z numerem drugim 17-letnie Rosjanki Ksenia Dabiża i Olga Sorokina przeszły jak burza przez grupę B, wygrywając wszystkie spotkania. Pierwszą wpadkę zanotowały dopiero w drugiej rundzie, a ich pogromczyniami okazały się Betschart i Eiholzer, które w półfinale wyeliminowały Kociołek i Baran. W pojedynku półfinałowym Rosjanki uległy natomiast faworyzowanym gospodyniom Dumbauskaite i Povilatyte, rozstawionym z numerem jeden, dlatego też należało się spodziewać niemałych emocji.

Tych było jednak jak na lekarstwo. Katarzyna Kociołek i Karolina Baran uporały się z Ksenią i Olgą w dwóch krótkich setach. W spotkaniu trwającym pół godziny biało-czerwone pozwoliły zdobyć Rosjankom 30 małych punktów i zasłużenie zdobyły trzecie miejsce w mistrzostwach Europy do lat 18, które obok brązowego medalu ME U-20 i zwycięstwa w mundialu U-19 jest największym osiągnięciem w karierze 16-letniej Katarzyny i o rok starszej Karoliny. Wszystkie trzy medale Polki wywalczyły w tym roku, tak więc sukces w Wilnie zwieńczył niezwykle udany sezon obu siatkarek.

W meczu finałowym reprezentantki gospodyń Ieva Dumbauskaite i Monika Povilatyte pokonały w trzech setach szwajcarską parę Betschart/Eiholzer i stanęły na najwyższym stopniu podium.

Mecz o 3. miejsce:

Sorokina/Dabiża RUS [2] – Kociołek/Baran POL [4] 0:2
(16:21, 14:21)

Finał:

Dumbauskaite/Povilaityte LTU [1] – Betschart/Eiholzer SUI [24] 2:1
(21:17, 20:22, 15:13)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę