Młodziczki

Ewcia i Roksi w finale Mistrzostw Polski!

W dniach 3-5 lipca w Warszawie odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. W zawodach rywalizowało 21 duetów wyłonionych podczas eliminacji wojewódzkich. W tym gronie o awans do wielkiego finału, który uzyskać miały 4 najlepsze zespoły walczyła także nasza para: Ewa Mrózek i Roksana Wojtasik.

Nasze siatkarki turniej rozpoczęły mocnym akcentem wygrywając 2:0 (21:16, 21:11) z duetem reprezentującym MUKS Krótka Mysiadło.

W kolejnym spotkaniu, rozgrywanym drugiego dnia turnieju Ewcia i Roksi trafiły na młodsze koleżanki z województwa łódzkiego, łączony duet UKS Volley 34 Łódź i UKS Lider Konstantynów Łódzki: Roksana Hankiewicz/Nina Andrzejczak. Mimo kryzysu w pierwszej połowie meczu naszym dziewczętom udało się opanować emocje i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Łaskowianki wygrały 2:1 (13:21, 21:19, 15:9) i od awansu do finału Mistrzostw Polski dzielił je już tylko jeden mecz.

Dziewczęta szansę na awans wykorzystały przy pierwszej nadarzającej się okazji i pokonały 2:0 (21:10, 21:14) drugą parę z Mysiadła.

Ostatniego dnia zawodów rywalizowały już tylko finalistki, czyli najlepsza czwórka półfinału, a stawką było rozstawienie w turnieju finałowym. Nasze siatkarki doznały jednej porażki, odniosły jedno zwycięstwo i uplasowały się na trzecim stopniu podium.

Ewcia i Roksi dołączyły tym samym do Bulza i Puchcia (Martyny Bulzackiej i Hani Puchały) i znalazły się w gronie 16 duetów, które w dniach 30-31 lipca wezmą udział w TURNIEJU FINAŁOWYM. Wielki finał zostanie rozegrany w dolnośląskiej Górze.

Wielkie brawa dla dziewcząt!

Na górę