Siatkówka plażowa

Kasia Kociołek z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Kolejny sukces odniosła nasza wychowanka Katarzyna Kociołek. Tym razem w rozgrywanych w Tel Awiwie Mistrzostwach Europy do lat 20 Kasia wraz z Karoliną Baran wywalczyła brązowy medal. Złoto zdobyły Austriaczki Schützenhöfer/Plesiutschnig, a srebro Rosjanki Ushkova/Karapischenko.

W czwartym dniu mistrzostw Europy do lat 20 Katarzyna Kociołek i Karolina Baran najpierw przegrały w półfinale z Austriaczkami Schützenhöfer i Plesiutschnig, ale w meczu o trzecie miejsce nie dały szans Niemkom Behrens i Seyfferth.

Pojedynek półfinałowy był spotkaniem starych znajomych z niedawnych mistrzostw świata do lat 19. W finale rozgrywanego w chorwackim Umag mundialu Kociołek i Baran wygrały w dwóch setach, do 19 i 14. Nic więc dziwnego, że dla 17-letnich Austriaczek Kathariny Schützenhöfer i Leny Plesiutschnig dzisiejszy mecz z Polkami miał szczególne znaczenie.

Pierwszy set to powtórka sprzed miesiąca, kiedy Katarzyna i Karolina wygrały premierową odsłonę różnicą dwóch punktów. W drugiej partii to podrażnione porażką Austriaczki doszły do głosu i wygrały zdecydowanie 21:15. W tie-breaku minimalnie lepsze okazały się Schützenhöfer i Plesiutschnig i to one zagrają o złoty medal. Dla 17-latek to już drugi, po mistrzostwach świata U-19, finał turnieju międzynarodowego i pierwsza szansa na medal w zawodach europejskich. Przed rokiem bowiem Katharina i Lena zajęły siódme miejsce podczas rozgrywanych w Porto mistrzostw Europy do lat 18.

Półfinały

Kociołek/Baran POL [23] – Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [7] 1:2
(23:21, 15:21, 13:15)

Ushkova/Karapischenko RUS [4] – Behrens/Seyfferth GER [24] 2:0
(21:19, 21:16)

W meczu o trzecie miejsce przeciwniczkami Katarzyny Kociołek i Karoliny Baran były Niemki Sandra Seyfferth i Kim Behrens, z którymi Polki wygrały wczoraj po zaledwie 35 minutach walki.

Nie inaczej było w spotkaniu, którego stawką był brązowy medal. Biało-czerwone bardzo pewnie wygrały pierwszą partię 21:15. W drugiej odsłonie wprawdzie straciły o trzy punkty więcej, jednak zasłużenie – już po raz drugi w tym turnieju – pokonały Niemki i cieszyły się z trzeciego miejsca.

Brązowy medal mistrzostw Europy U-23 to obok złotego medalu mundialu do lat 19 największy sukces 17-letniej Karoliny i rok młodszej Katarzyny, która w tym roku w parze z Jagodą Gruszczyńską dołożyła również złoty medal mistrzostw Polski kadetek oraz srebro wśród juniorek.

Mecz o 3. miejsce

Behrens/Seyfferth GER [24] – Kociołek/Baran POL [23] 0:2
(15:21, 18:21)

W finale pogromczynie Polek zmierzyły się z utalentowanymi 18-letnimi Rosjankami Jekateriną Karpiszenko i Marią Uszkową, które przed rokiem zdobyły srebrny medal na mistrzostwach świata do lat 19.

Austriaczki były jednak tego dnia poza zasięgiem jakiejkolwiek pary. Finałowy pojedynek trwał zaledwie 35 minut, a Schützenhöfer i Plesiutschnig wygrały pewnie 2:0, dzięki czemu do srebrnego medalu mundialu U-19 dołożyły mistrzostwo Europy do lat 20.

Finał

Ushkova/Karapischenko RUS – Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT 0:2
(17:21, 16:21)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę