Siatkówka plażowa

Wychowanka Łaskovii zdobyła Puchar Polski !!!

Kolejny sukces siatkarki z Łasku. Po kwietniowym mistrzostwie Europy kadetek Malwiny Smarzek, tym razem możemy cieszyć się z Pucharu Polski w siatkówce plażowej wywalczonego w miniony weekend przez Katarzynę Kociołek.Zawody zostały rozegrane na Rynku Nowomiejskim w Toruniu w ramach Plaży Gotyku 2013, projekcie siatkówki plażowej złożonego z turniejów dla amatorów, studentów, a nawet samorządowców, którego głównym punktem są właśnie zawody Pucharu Polski mężczyzn i kobiet.

Urodzona w 1995 roku wychowanka Łaskovii (18 lat skończyła 11 marca), grając w duecie z Darią Paszek pozostawiła w pokonanym polu znacznie bardziej doświadczone zawodniczki. W trzech sobotnich spotkaniach Kasia i Daria najpierw wygrały ciężki mecz warszawiankami Anetą Gancarczyk i Sylwią Pilarek (2:1), by potem odprawić z kwitkiem Paulinę Stasiak i Jagodę Gruszczyńską (2:0), a także Sandrę Cabańską i Joannę Sobczak (również 2:0).

Trzy sobotnie wygrane otworzyły wychowance Bogdana Lipowskiego drzwi do gry o medale. W rozegranym w niedzielę półfinale Kociołek i Paszek po trzysetowym pojedynku uporały się z Renatą Bekier i Agatą Oleksy, dzięki czemu awansowały do finału. Tam ich przeciwniczkami były Magdalena Michoń-Szczytowicz (34 l.) i Katarzyna Urban (złota i srebrna medalistka mistrzostw świata do lat 19). Kasia i Daria zwyciężyły 2:0, dzięki czemu mogły się cieszyć ze zdobycia Pucharu Polski. Pojedynek finałowy miał dodatkowy smaczek, ponieważ Magdalena Michoń-Szczytowicz to pierwsza trenerka wychowanki Łaskovii w młodzieżowej reprezentacji Polski. Można więc powiedzieć, że uczennica przerosła mistrzynię.

Komplet wyników wychowanki Łaskovii w Pucharze Polski:

Kociołek/Paszek – Gancarczyk/Pilarek 2:1
Kociołek/Paszek – Stasiak/Gruszczyńska 2:0
Kociołek/Paszek – Cabańska/Sobczak 2:0
Kociołek/Paszek – Bekier/Oleksy 2:1
Kociołek/Paszek – Michoń-Szczytowicz/Urban 2:0

Pomimo bardzo młodego wieku Katarzyna Kociołek ma na swoim koncie wiele tytułów młodzieżowych, wśród których trzy najcenniejsze to:

1. miejsce na mistrzostwach świata do lat 19
1. miejsce na mistrzostwach Europy do lat 18
1. miejsce na mistrzostwach Europy do lat 20

W kolekcji młodzieżowych czempionatów wychowance Bogdana Lipowskiego brakuje jedynie medali MŚ do lat 21 i ME do lat 23.

Jak pokazują przykłady innych dyscyplin sportowych, wyniki juniorskie nie zawsze przekładają się na sukcesy w zawodach seniorskich. Dlatego też Puchar Polski wywalczony w miniony weekend przez Katarzynę Kociołek należy uznać za olbrzymi sukces.

Więcej informacji na temat Plaży Gotyku 2013:
http://www.plazagotyku.pl/
https://www.facebook.com/events/477051132359566/

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę