Młodziczki

Młodziczki pozostają w grupie 2

W niedzielę, 11 marca, po raz drugi w kategorii młodziczek (rocznik 2003 i młodsze) rywalizowaliśmy w grupie 2 ligi wojewódzkiej. W turnieju rozegranym w Skierniewicach nasze siatkarki zajęły trzecią lokatę wygrywając ze Skrą Bełchatów i ulegając ŁKS-owi Łódź i Skier-Visowi Skierniewice. Taki rezultat sprawia, że w ostatnim turnieju fazy zasadniczej po raz kolejny zagramy w grupie 2, a więc wśród ośmiu czołowych zespołów ligi wojewódzkiej.

Biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne, które w minionych dwóch tygodniach dosięgnęły nasz zespół, niedzielny wynik to na pewno rezultat na miarę naszych obecnych możliwości. Duże słowa pochwały należą się Ali Jaryszek, która pod nieobecność Olgi Łukaszewskiej i Hani Kowalewskiej była jeszcze bardziej niż zwykle obciążona w ataku i radziła sobie w tym elemencie bardzo dobrze, dodatkowo biorąc na siebie także ciężar gry w przyjęciu. Alę i resztę zespołu jak tylko mogła wspomagała kapitan, Kamila Rozwalak, która mądrze kierowała grą drużyny i tradycyjnie walczyła do końca o każdą piłkę.

Na pozostałych pozycjach musieliśmy trochę poeksperymentować. Na libero w miejsce kontuzjowanej Martyny Kmiecik wyjątkowo wystąpiła Paulina Olszacka, na przyjęciu (i w ogóle w lidze wojewódzkiej) zadebiutowała Hania Zwolińska, a na skrzydle po raz pierwszy w tym roku w lidze grała Nadia Miksa.

W klasyfikacji ogólnej ligi wojewódzkiej pozostajemy na 8 pozycji. Do zakończenia rozgrywek pozostał ostatni turniej fazy zasadniczej, który odbędzie się za 2 tygodnie.

Wyniki niedzielnych meczów Łaskovii:

Łaskovia – Skra Bełchatów 2:0 (25:16, 25:17)
Łaskovia – ŁKS Łódź 0:2 (16:25, 15:25)
Łaskovia – Skier-Vis Skierniewice (14:25, 19:25)

Łaskovia zagrała w składzie: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Ida Buczkowska, Nadia Miksa, Hania Zwolińska, Wiktoria Bednarek, Paulina Olszacka, Martyna Bulzacka, Weronika Buczkowska, Weronika Przybylska

Na górę