II liga

Łaskovia otrzymała mniejszą dotację

Gmina Łask ogłosiła wyniki konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Łask w roku 2015 z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Wśród klubów sportowych, które zgłosiły wnioski o dotację na organizowanie szkolenia oraz przygotowanie i udział w zawodach, JEDYNYM klubem któremu obniżono dotację jest ŁMLKS Łaskovia.

Gmina Łask w tym roku zwiększyła wydatki na wspomniane zadanie o 20,5 tys. zł. Zamiast 127 tys. zł, które przeznaczono na finansowanie klubów w roku ubiegłym, w roku 2015 przeznaczy na ten cel 147,5 tys. zł.

Największymi beneficjentami wprowadzonych zmian będą gminne kluby piłkarskie, dla których dotacje zwiększono o… 27 tys. zł, czyli o prawie 40%. Spośród tej kwoty największy wzrost w stosunku do roku ubiegłego zanotował LUKS Bałucz, grający w sieradzkiej klasie okręgowej (6-ty poziom rozgrywkowy), którego finansowanie podniesiono o 17,5 tys. zł (ponad 60% więcej niż w roku 2014). Pozostałe kluby piłkarskie również mogły liczyć na wzrost dotacji. MULKS Łask otrzymał 5 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym (17% podwyżki), Grabia Kolumna 3,5 tys. (100%), a WKS Rokitnica 1 tys. (13%).

Różnica kluby
Również przedstawiciele innych dyscyplin mogą liczyć w tym roku na wzrost dotacji. Podniesiono fundusze zarówno na łaskie kluby sztuk walki, pływanie, strzelectwo i modelarstwo.
Różnica dyscyplinyNietrudno zgadnąć, że aby komuś przyznać więcej pieniędzy, trzeba było komuś pieniądze odebrać i tutaj największą stratę poniosła Łaskovia. Nie dość, że ŁMLKS był jedynym klubem, któremu obcięto fundusze, to na dodatek była to niebagatelna kwota 6 tys. zł (czyli niemal 20% zeszłorocznej dotacji). Kończący się sezon był najlepszym w wykonaniu naszych siatkarek, które od 5 sezonów nieprzerwanie występują na drugoligowych parkietach na arenie ogólnopolskiej. W tym roku łaskowianki zajęły 5-te miejsce w tabeli grupy 3 II ligi. W rozgrywkach młodzieżowych grają nasze kadetki, młodziczki i dziewczęta z grup mini-siatkówki.

Co więcej w zeszłym roku Malwina Smarzek, która jeszcze w tamtym sezonie była zawodniczką naszego klubu, zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski i wszystko wskazuje na to, że tym roku będzie podstawową atakującą biało-czerwonych. Malwina występuje obecnie na parkietach ekstraklasy, gdzie znajduje się w czołówce rankingów najlepiej punktujących i atakujących zawodniczek. Jest to bez wątpienia największe osiągniecie w historii łaskich gier zespołowych. Jeszcze nigdy żaden wychowanek łaskiego klubu, nie grał na tak wysokim poziomie sportowym.

Nasz klub miał w planach zbudowanie w kolejnym sezonie drużyny, która pokusi się o awans do najlepszej czwórki drugoligowych rozgrywek, a może i powalczy o awans do kolejnej fazy. Niestety zmniejszenie kwoty dotacji może te plany bardzo skutecznie pokrzyżować. Fakt obcięcia funduszy przez miasto dziwi tym bardziej, że z roku na rok nasz klub czyni postępy i osiągane wyniki są coraz lepsze, dzięki czemu miasto jeszcze bardziej promowane jest na arenie regionalnej i ogólnopolskiej. Patrząc na znaczne kwoty o jakie podniesiono wydatki na inne kluby, które progresu w wynikach sportowych w stosunku do roku ubiegłego nie odnotowały, tym bardziej ciężko jest nam zaistniałą sytuację zrozumieć.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę