Minisiatkówka

Debiut najmłodszych siatkarek Łaskovii

W sobotę na obiektach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego odbył się pierwszy turniej eliminacyjny wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder+ Sport dla najmłodszych adeptek piłki siatkowej. Nasze najmłodsze siatkarki osiągnęły w swoim pierwszym turnieju bardzo dobre rezultaty.

W sobotę na obiektach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego odbył się pierwszy turniej eliminacyjny wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder+ Sport dla najmłodszych adeptek piłki siatkowej. Łaskovia wystawiła w tym turnieju 3 drużyny: jeden zespół w najmłodzszej kategorii wiekowej “dwójek” (rocznik 2004) oraz 2 zespoły “trójek” (rocznik 2003). Dla naszych najmłodszych siatkarek była to pierwsza okazja do sprawdzenia się w oficjalnych rozgrywkach na tle przeciwniczek z innych klubów. Przy głośnym dopingu rodziców i klubowych koleżanek podopieczne Bogdana Lipowskiego w swoim debiutanckim turnieju osiągnęły bardzo dobre rezultaty.

Najmłodszy zespół “dwójek” w składzie: Alicja Jaryszek i Olga Łukaszewska, zajął drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i ma duże szanse na awans do rozgrywek ćwierćfinałowych. Dziewczęta odniosły w swojej grupie 6 zwycięstw i doznały 2 porażek.

Zespół “trójek” w składzie: Julia Łuczak, Kamila Rozwalak i Martyna Kmiecik, w swojej grupie eliminacyjnej zajął trzecie miejsce, wygrywając 4 spotkania i doznając 2 porażek i również zachował szanse na awans do turnieju ćwierćfinałowego.

Drugi zespół “trójek”, w którym wystąpiły: Amelia Różańska, Julia Morze, Hanna Krakowska oraz Maja Kubiak zajął w swojej grupie eliminacyjnej miejsce piąte, wygrywając jedno spotkanie.

Drugi turniej eliminacyjny odbędzie się 26 kwietnia w Konstantynowie Łódzkim.

Dobre wyniki naszych najmłodszych siatkarek to efekt współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Łasku, gdzie dziewczętami opiekuje się Pani Katarzyna Małac, przy aprobacie Pani dyrektor Jolanty Wilczyńskiej.

25 kwietnia kibicom zaprezentują się natomiast młodziczki i kadetki Łaskovii. Nasze siatkarki wezmą udział w Memoriale Wojciecha Kabzy, który zostanie rozegrany w Sędziejowicach.

W tym roku wszystkie grupy wiekowe Łaskovii, będą przygotowywać się do kolejnego sezonu na obozie sportowym w Niechorzu, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę