Kadetki

Kadetki rozpoczęły ostatni etap od zwycięstwa

fot. Tomasz Nowicki, KS Dziewiątka Łódź

fot. Tomasz Nowicki, KS Dziewiątka Łódź

W decydującą fazę wkroczyły wojewódzkie rozgrywki kadetek. Łaskovia po raz trzeci rozpoczęła rywalizację w grupie trzeciej, co oznacza, że powalczy o dziewiąte miejsce w tegorocznych mistrzostwach województwa. Tym razem łaskowianki rywalizują z łódzką Dziewiątką, Akademią Siatkówki Zduńska Wola oraz Dargfilem II Tomaszów Mazowiecki. Spotkania rozgrywane są systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

W pierwszej kolejce Łaskovia udała się do Łodzi, gdzie po raz trzeci w tym sezonie zmierzyła się z drużyną łódzkiej Dziewiątki. Prowadzone przez doświadczonego i utytułowanego trenera Zbigniewa Zduna łodzianki w poprzedniej rundzie dwukrotnie dość łatwo uporały się z łaskim zespołem, więc należało się spodziewać trudnego meczu. Damska siatkówka, zwłaszcza ta młodzieżowa, bywa jednak bardzo przewrotna, czego najlepszym dowodem było niedzielne spotkanie. Siatkarki z Łodzi okazały się bowiem bardzo gościnne i w niczym nie przypominały drużyny, z którą Łaskovia grała jeszcze przed dwoma tygodniami, łaskowianki z kolei zagrały solidnie, tym razem wystrzegając się prostych błędów i niedokładności i po trzech krótkich setach zwyciężyły 3:0 (25:9, 25:13, 25:7).

KS Dziewiątka Łódź – ŁMLKS Łaskovia Łask 0:3
9:25, 13:25, 7:25

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Natalia Ludwisiak, Julia Mosińska, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Kaja Sobolewska (libero) oraz Alicja Jaryszek, Kamila Rozwalak, Natalia Hajdukiewicz, Weronika Bednarek, Karolina Chwiałkowska

Kolejne mecze kadetek już w najbliższy weekend. W piątek Łaskovia uda się do Zduńskiej Woli, gdzie o 17:30 rozpocznie spotkanie z tamtejszą Akademią Siatkówki. W sobotę w Łasku, przed drugoligowym meczem seniorek z Polonią Łaziska Górne dziewczęta zmierzą się z Dargfilem II Tomaszów Mazowiecki. Początek tego starcia o godzinie 15:00.

Runda rewanżowa zostanie rozegrana dopiero po Nowym Roku. 7 stycznia Łaskovia będzie gościć Dziewiątkę, 14 stycznia zduńskowolanki, a 28 stycznia, na zakończenie tegorocznych rozgrywek wojewódzkich uda się do Tomaszowa Mazowieckiego.

W najbliższą niedzielę ponownie zagrają natomiast łaskie młodziczki, które tym razem na turniej grupy 4. rozgrywek wojewódzkich udadzą się do Bełchatowa. Rywalkami łaskowianek będą: Skra Bełchatów, Włókniarz Zgierz oraz Volley 34 Łódź.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę