Kadetki

Po jednej wygranej w kadetkach i młodziczkach

Ostatni przedświąteczny weekend był kolejnym pracowitym okresem dla naszej młodzieży. Kadetki rozegrały dwa spotkania grupy 3. rozgrywek wojewódzkich, młodziczki natomiast udały się do Bełchatowa, gdzie wzięły udział w trzecim turnieju fazy zasadniczej.

W piątkowy wieczór zespół kadetek Łaskovii udał się do Zduńskiej Woli na spotkanie z tamtejszą Akademią Siatkówki. Spotkanie lepiej rozpoczęły łaskowianki, które w pierwszym secie prowadziły nawet 18:11, jednak później do głosu doszły gospodynie i to one ostatecznie zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:22. Partię drugą nasze siatkarki również rozpoczęły od prowadzenia i tym razem nie dały już sobie wydrzeć wygranej zwyciężając 25:20. Set trzeci był niemal lustrzanym odbiciem pierwszego, z tym że… zespoły zamieniły się rolami. To zduńskowolanki przez długi okres czasu prowadziły, w pewnym momencie różnicą nawet siedmiu punktów. W barwach Łaskovii nastąpiły zmiany, na boisku pojawiła się m.in. 12-letnia Ala Jaryszek, a nasz zespół powoli zaczął odrabiać straty. Końcówka należała do łaskowianek, które zwyciężyły 25:23. Nasze dziewczęta kontynuowały dobrą grę w secie czwartym i mimo że w jego decydującej fazie gospodynie zbliżyły się do nich na dwa oczka, to ostatnie piłki ponownie rozegrała na swoją korzyść Łaskovia wygrywając 25:22 i 3:1 w całym spotkaniu.

Wygrana w Zduńskiej Woli pozwoliła łaskowiankom objąć przez chwilę fotel lidera grupy 3. Aby jednak utrzymać pierwsze miejsce musiały one pokonać w sobotnim meczu Dargfil II Tomaszów Mazowiecki. Niestety nasze siatkarki tylko na początku pierwszej partii toczyły wyrównany bój z tomaszowiankami. Później podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza pokazały swoją wyższość, zwyciężając w trzech krótkich setach: 25:19, 25:6 i 25:11.

Kadetki 2017 rok zakończyły na drugim miejscu w grupie 3. W styczniu nasze siatkarki powalczą o utrzymanie tej pozycji w meczach rewanżowych.

UKS AS Zduńska Wola – ŁMLKS Łaskovia Łask 1:3
25:22, 20:25, 23:25, 22:25

ŁMLKS Łaskovia Łask – MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki 0:3
19:25, 6:25, 11:25

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Karolina Chwiałkowska, Kaja Sobolewska, Kamila Rozwalak, Weronika Bednarek, Aleksandra Felcenloben, Maja Szymańska, Marika Grzesiak, Natalia Hajdukiewicz, Julia Mosińska, Natalia Ludwisiak, Alicja Jaryszek

Tabela grupy 3. rozgrywek wojewódzkich kadetek

1. Dargfil II Tomaszów Maz. – 9 pkt
2. Łaskovia Łask – 6 pkt
3. Dziewiątka Łódź – 3 pkt
4. AS Zduńska Wola – 0 pkt

Kolejny turniej grupy 4. rozegrały w niedzielę w Bełchatowie nasze młodziczki. Tym razem rywalkami Łaskovii oprócz gospodyń – drużyny Skry – był dobrze nam znany zespół zgierskiego Włókniarza oraz Volley 34 Łódź.

Nasze siatkarki świetnie rozpoczęły pierwsze spotkanie z Włókniarzem, a na tablicy widniał już nawet wynik 7:1. Niestety, później przeciwniczki zaczęły wykorzystywać błędy łaskowianek w przyjęciu i szybko odrobiły straty, a następnie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca, zwyciężając 25:18. W partii drugiej zgierzanki były już zdecydowanie lepsze i wygrały 25:13.

W drugim meczu, w którym przeciwniczkami łaskowianek były zawodniczki Volley 34 Łódź, nasze siatkarki wygrały pierwszego seta 25:21. W końcówce drugiej partii Łaskovia prowadziła już 22:18, jednak po całej serii prostych błędów to ambitne i waleczne łodzianki zwyciężyły 25:22 i doprowadziły do tie-breaka. Decydującego seta nasze rywalki rozpoczęły od prowadzenia 4:1, jednak przy zmianie stron było 8:5 dla Łaskovii. Po chwili Volley 34 zdobył kilka punktów z rzędu i mieliśmy remis 9:9. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, oba zespoły miały piłki meczowe, ale ostatecznie to łaskowianki zwyciężyły 17:15 i w całym meczu 2:1.

W ostatnim spotkaniu rywalkami naszych siatkarek były gospodynie, które po dwóch meczach miały już zapewniony awans do grupy 3. Bełchatowianki tego dnia były zdecydowanie najlepszym zespołem, co udowodniły również w starciu z Łaskovią. W pierwszej partii Skra pewnie wygrała 25:11. W secie drugim bełchatowska drużyna również od początku prowadziła, jednak seria dobrych zagrywek w wykonaniu Kamili Rozwalak pozwoliła gościom zbliżyć się do gospodyń na trzy oczka (19:16). Końcówka należała jednak do Skry, która zwyciężyła 25:17.

Nasze siatkarki zajęły ostatecznie trzecie miejsce, dzięki czemu utrzymały się w grupie czwartej.

Na szczególne wyróżnienie w całym turnieju zasługuje postawa kapitan Łaskovii – Kamili Rozwalak – nie tylko za sportową postawę, ale przede wszystkim za walkę do samego końca i mobilizowanie całego zespołu do lepszej gry, nawet w sytuacjach gdy szanse na wygranie seta czy meczu wydawały się stracone.

Kolejny turniej młodziczki rozegrają 15 stycznia. Ich rywalkami będą: Włókniarz Zgierz, ŁKS II Łódź oraz czwarty zespół grupy trzeciej.

Rozgrywki wojewódzkie młodziczek – III turniej fazy zasadniczej – grupa 4.

Skra Bełchatów – Volley 34 Łódź 2:0
Łaskovia Łask – Włókniarz Zgierz 0:2
Łaskovia Łask – Volley 34 Łódź 2:1
Skra Bełchatów – Włókniarz Zgierz 2:0
Włókniarz Zgierz – Volley 34 Łódź 2:1
Skra Bełchatów – Łaskovia Łask 2:0

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak, Martyna Kmiecik, Karolina Chwiałkowska, Natalia Ludwisiak, Hanna Kowalewska, Alicja Jaryszek, Paulina Olszacka, Olga Łukaszewska, Wiktoria Bednarek

Tabela turnieju

1. Skra Bełchatów – 6 pkt
2. Włókniarz Zgierz – 5 pkt
3. Łaskovia Łask – 4 pkt
4. Volley 34 Łódź – 3 pkt

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę