Juniorki

Juniorki czwarte w Polsce!

W dniach 1-5 lipca w Kaliszu rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. W rozgrywkach wzięło udział 8 najlepszych zespołów w kraju, które o awans walczyły od września ubiegłego roku, kiedy to rozpoczęła się juniorska rywalizacja w poszczególnych województwach.

Wśród finalistek znalazły się siatkarki Łaskovii, które bez porażki przebrnęły rywalizację wojewódzką zakończoną turniejem finałowym rozegranym na początku lutego w Łasku, następnie również bez przegranej zajęły pierwsze miejsce w rozegranym pod koniec lutego turnieju ćwierćfinałowym w Policach i w dramatycznych okolicznościach uzyskały awans do wielkiego finału podczas turnieju półfinałowego w Stężycy.

Turniej finałowy, w którym 8 drużyn podzielonych zostało na dwie 4-zespołowe grupy nasze siatkarki rozpoczęły od pewnej wygranej z UKS Chemikiem SMS Olsztyn 3:1 (25:13, 27:29, 25:14, 25:14).

W kolejnym starciu dziewczęta rozegrały świetny mecz przeciwko Enea Energetykowi Poznań, w którym najpierw odwróciły losy pierwszej partii, w której przegrywały już 3:8, a później losy trzeciego seta, w którym poznanianki prowadziły już 19:12. Ostatecznie to Łaskovia zeszła z boiska w roli zwyciężczyń wygrywając 3:1 (28:26, 16:25, 25:23, 25:22).

W trzecim dniu rywalizacji naszymi rywalkami były aktualne mistrzynie Polski, LTS Legionovia Legionowo. Dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony wygrywając bez straty seta i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do najlepszej czwórki turnieju.

Tam na Łaskovię czekał zespół GKS Wieżycy 2011 Stężyca, z którym nasze siatkarki rywalizowały podczas turnieju półfinałowego. Wówczas odnieśliśmy zwycięstwo po pięciosetowym horrorze. Niestety tym razem to dziewczęta ze Stężycy przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wygrana nie przyszła im łatwo. Mecz był pełen zwrotów akcji, długich wymian i stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie Wieżyca zwyciężyła 3:2 (25:17, 18:25, 25:21, 21:25, 15:13) i to siatkarki z Pomorza stanęły do rywalizacji o złoto.

W meczu o brązowy medal to ponowne starcie z naszym grupowym rywalem z Poznania. 2 pierwsze sety to zacięta walka punkt za punkt do samego końca. Ostatecznie pierwszą odsłonę wygrały wicemistrzynie Wielkopolski 27:25, a w drugiej partii lepsze okazały się nasze siatkarki 25:23. W dwóch kolejnych setach w naszym zespole wyraźnie było widać już trudy długiego, 5-dniowego turnieju, które lepiej wytrzymały poznanianki i to one stanęły na trzecim stopniu podium.

Mistrzyniami Polski zostały siatkarki Energa MKS Kalisz, które w wielkim finale zwyciężyły z ekipą ze Stężycy bez straty seta.

Podczas zakończenia turnieju finałowego nie mogło zabraknąć nagród indywidualnych, które powędrowały także do naszych siatkarek .Najlepszą libero turnieju finałowego została wybrana Ada Filipowicz!

Dodatkowo Ada oraz Wiktoria Kubryn otrzymały wyróżnienie w ramach programu „Red Bull – Siatkarskie Skrzydła”.

Serdecznie dziękujemy całej drużynie za wspaniały sezon, zarówno w rozgrywkach II ligi seniorek jak i w juniorkach. Do pełni szczęścia w postaci medalu Mistrzostw Polski zabrakło niewiele, ale wszystkie zasłużyłyście na przeogromne słowa uznania za ciężką pracę, wielkie zaangażowanie i walkę na boisku do ostatniej piłki. Jesteście wielkie! Dziękujemy!

Historyczne czwarte miejsce w Polsce zajęły: kapitan zespołu, Paulina Krześlak, Natalia Ślażyńska, Martyna Łazowska, Ada Filipowicz, Wiktoria Kubryn, Oliwia Kubryn, Maja Malczewska, Marta Dąbrowska, Nina Chojnacka, Dominika Skoneczna, Linda Świątczak, Daria Kaczmarek i Karolina Rejmończyk.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy także trenerom: Bogdanowi Lipowskiemu i Krzysztofowi Filipowiczowi.

Na koniec jeszcze raz bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować Panu Staroście Łaskiemu Piotrowi Wołoszowi i Zarządowi Powiatu Łaskiego, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd do Kalisza.