Juniorki

Łaskovia w finale Mistrzostw Polski Juniorek!

Historyczny dla naszego klubu sukces osiągnęły dziewczęta występujące w kategorii JUNIOREK (rocznik 2001 i młodsze). Nasze siatkarki awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, co oznacza, że znalazły się w gronie 8 najlepszych zespołów w kraju. Awans wywalczony został w dramatycznych okolicznościach podczas turnieju półfinałowego w Stężycy.

Już po losowaniu grup półfinałowych wiedzieliśmy, że o przepustkę do najlepszej ósemki w kraju będzie szalenie trudno. Los skojarzył nasze siatkarki z ubiegłorocznymi mistrzyniami Polski kadetek, Pałacem Bydgoszcz oraz z jednym z faworytów do medali w tym sezonie, Wieżycą Stężyca. Stawkę zespołów uzupełniła ekipa UKS-u ZSMS Poznań.

W pierwszym meczu rywalizacji rozegranym w piątek nasze siatkarki uległy po tie-breaku drużynie z Bydgoszczy. Było to dla dziewcząt pierwsze przegrane spotkanie w tym sezonie w rozgrywkach juniorskich. Czasu na rozpamiętywanie porażki nie było dużo, bo następnego dnia trzeba było toczyć kolejny bój, tym razem z drużyną z Poznania. Dziewczęta zwyciężyły pewnie w 3 setach i w bojowych nastrojach czekały na decydujące, niedzielne starcie z gospodyniami.

Układ wyników w pozostałych spotkaniach sprawił, że już przed meczem nasze siatkarki wiedziały, że awans do wielkiego finału zapewni im jedynie wygrana z Wieżycą. Po 3 setach to jednak gospodynie prowadziły 2:1 i były o krok od wyeliminowania naszej drużyny z rozgrywek. Dziewczęta nie złożyły jednak broni i w najważniejszym jak do tej pory momencie sezonu zachowały zimną krew czwartego seta wygrywając do 15. O naszym awansie miał więc zadecydować tie-break.

Decydującego seta od asa serwisowego rozpoczęła kapitan zespołu, Paulina Krześlak. Po skutecznym ataku i asie serwisowym Wiktorii Kubryn Łaskovia prowadziła 4:1, a przewagę do rezultatu 6:2 powiększyła siostra Wiktorii, Oliwia, która najpierw skończyła piłkę ze środka, a później dołożyła punktowy blok. Po chwili przytomnie na siatce zachowała się nasza rozgrywająca Natalia Ślażyńska wygrywając przepychankę, a kolejnego asa dołożyła Marta Dąbrowska i przy zmianie stron było 8:3 dla naszej drużyny. Kilka błędów po stronie łaskowianek sprawiło, że przewaga zmalała do 3 oczek (9:6) i o czas poprosił trener Bogdan Lipowski. Po przerwie stężycanki zepsuły zagrywkę i było 10:6. Przewagę do 5 punktów nasze siatkarki powiększyły po dwóch skutecznych zagraniach na siatce w wykonaniu Wiktorii Kubryn (12:7). Wieżyca znów podgoniła wynik (12:9), ale Wiktoria ponownie skończyła piłkę ze środka zdobywając swój 5 punkt w decydującej odsłonie (13:9). W polu serwisowym stanęła Paulina Krześlak i jak na kapitana zespołu przystało, w decydującym momencie posłała kolejnego asa! Przy stanie 14:9 Łaskovia miała piłkę meczową na wagę awansu. Pierwszego meczbola Wieżycy udało się obronić, ale drugiej okazji nasze siatkarki już nie zmarnowały, a po ataku Marty Dąbrowskiej z lewego skrzydła na placu gry wybuchł prawdziwy szał radości!

Co więcej, po przeliczeniu małych punktów okazało się, że do wielkiego finału nasze siatkarki awansowały z PIERWSZEGO MIEJSCA, o 2 małe punkty wyprzedzając gospodynie z Wieżycy Stężyca!

Wielkie brawa dla całego zespołu i trenerów!

Do ósemki najlepszych zespołów w kraju awansowały: kapitan zespołu, Paulina Krześlak, Natalka Ślażyńska, Oliwka Kubryn, Wiktoria Kubryn, Marta Dąbrowska, Maja Malczewska, Martyna Łazowska, Ada Filipowicz, Nina Chojnacka, Daria Kaczmarek, Dominika Skoneczna, Karolina Rejmończyk oraz Linda Świątczak.

Sztab trenerski: Bogdan Lipowski i Krzysztof Filipowicz.

• Elite Volley Kraków

To w tym sezonie najlepsze z najlepszych!

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 25-29 marca. O szczegółach (miejscu rozegrania turnieju, wynikach losowania) będziemy na bieżąco informowali na naszej stronie.

Warto też dodać, że podczas piątkowego meczu z KS Pałac Bydgoszcz mogliśmy liczyć na gorący doping przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Łasku, na czele z Panem Starostą Piotrem Wołoszem.

Serdecznie dziękujemy!

Turniej w Stężycy był także dla władz powiatowych okazją do spotkania z dyrekcją tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i rozmowy na temat planowanego otwarcia klasy sportowej o profilu siatkarskim w ZSM-T w Ostrowie.