Minisiatkówka

Iza i Maja w wielkim finale ligi mini w dwójkach!

Za naszymi najmłodszymi siatkarkami prawdziwy minisiatkarski maraton. Po wznowieniu rozgrywek dzieci i młodzieży, w miniony weekend rozegrane zostały aż trzy turnieje Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. W piątek i niedzielę rywalizowały czwórki (rocznik 2008, o nich w kolejnym poście), a w sobotę w Zgierzu fazę zasadniczą kończyły dwójki (rocznik 2010 i młodsze). W ostatnim turnieju fazy zasadniczej wzięło udział 6 naszych drużyn.

Nasz pierwszy zespół: Maja Kosmyk i Iza Zydorek, który przed ostatnim turniejem zajmował szóste miejsce w ligowej klasyfikacji spisał się – prawie – na medal, wygrywając 3 z 7 meczów i uplasował się na bardzo wysokiej czwartej pozycji w najwyższej grupie rozgrywkowej! Oznacza to, że Maja i Iza wezmą udział w WIELKIM FINALE ligi mini, który 29 maja odbędzie się w Tuszynie! Wielkie brawa dla dziewcząt!

O wrażeniach z turnieju opowiada Maja Kosmyk:Na wczorajszym turnieju nie było już takiego wielkiego stresu, więc przez to myślę, że ładnie grałyśmy. Dziewczyny z innych drużyn były teraz trudniejsze niż myślałam, więc trzeba było bardzo się przyłożyć. Uważam, że poszło nam lepiej niż na poprzednich turniejach, gra była bardziej płynna, ale trzeba popracować nad tym żeby nie przyjmować łatwych piłek dyszlem i żeby utrzymać mocny koszyk jak lecą mocne piłki. Poza tym było nie najgorzej.

Nasza druga dwójeczka, Ada Puchała i Hania Malinowska spisywała się równie dzielnie, w swojej grze wykorzystując nowe, trudniejsze elementy. 4 wygrane pozwoliły dziewczętom na zajęcie trzeciego miejsca w grupie B, mało natomiast brakowało, by uplasowały się na jeszcze wyższej pozycji, bowiem dwa przegrane mecze zakończyły się na przewagi.

Świetnie w grupie C wypadły Kornelia Bąk i Marysia Michalska. 4 wygrane mecze i pierwsze miejsce w grupie to mocny akcent na zakończenie fazy zasadniczej!

Równie dobrze spisały się w grupie D dziewczęta z rocznika 2011: Ewa Niewieczerzał i Julia Kubiak, które wygrały wszystkie 5 meczów i również uplasowały się na pierwszym miejscu!

W tej grupie rywalizowały też nasze najmłodsze siatkarki: Zuzia Janicka (rocznik 2011) oraz Nikola Malinowska i Nadia Witkowska (rocznik 2012 – młodsze o 2 lata od większości rywalek), które odniosły 2 wygrane i zajęły piątą lokatę.

O sobotnim turnieju opowiada Julia Kubiak: “Jestem zadowolona, że wychodzimy z grupy. Dobrze grało mi się z Ewą N., coraz lepiej radzimy sobie na turniejach. Stres towarzyszył mi na pierwszym meczu. Wsparcie Pana Bogdana było niezastąpione. Najtrudniej było pokonać nasze koleżanki z zespołu Łaskovia VI.

W grupie E emocjonowaliśmy się występami Wiktorii Kopki, Blanki Karpińskiej i Nadii Zakrzewskiej. 3 wygrane pozwoliły dziewczętom na zajęcie drugiego miejsca.

Podsumowując, wszystkie dziewczynki na ostatnim turnieju zagrały bardzo odważnie, a stres towarzyszący grze był znacznie mniej widoczny niż na ostatnich turniejach. Cała czternastka zasłużyła na duże brawa za swoją postawę!

Serdecznie dziękujemy trenerowi Bogdanowi Lipowskiemu, który pod nieobecność trener Mai i trenera Zbyszka opiekował się naszymi dwójeczkami na turnieju w Zgierzu.

Równie serdecznie dziękujemy naszym niezastąpionym mamom-kierowcom, Pani Ewie Zydorek i Pani Agacie Puchale, za pomoc w transporcie na sobotnie zawody!

Na górę