Minisiatkówka

Dwójki i trójki zakończyły fazę zasadniczą

W minioną sobotę na ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego udały się nasze zespoły dwójek i trójek. Dziewczęta z roczników 2005-2007 walczyły o kolejne ligowe punkty i awans do turnieju półfinałowego.

Pięć naszych zespołów dwójek, czyli siatkarek z rocznika 2006 i młodszych tym razem znalazło się w trzech różnych grupach eliminacyjnych.

Łaskovia I w składzie Martyna Michalak i Martyna Bulzacka trafiła do grupy R, w które zmierzyła się ze swoimi klubowymi koleżankami – Łaskovią V w składzie Adrianna Mosińska i Kaja Junkiewicz, Libero II Pajęczno, MOS-em Wierzchlas i GUKS-em Gorzkowice. Martyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wygrały wszystkie spotkania bez straty seta i zajęły pierwsze miejsce dopisując do swojego konta 5 punktów. Udany występ zanotowały również Ada i Kaja, które wygrały 2 spotkania, uplasowały się na trzeciej pozycji, a w pojedynku z Łaskovią I sprawiły niemało kłopotów swoim koleżankom, którym uległy dopiero po bardzo wyrównanym meczu.

W grupie P rywalizowały Łaskovia II (Anna Martynowska i Julia Majda) oraz Łaskovia IV (Paulina Hajdo i Karolina Kulczyńska). Oba nasze zespoły uległy po tie-breaku drużynie Siatkarza II Wieluń i wygrały bez straty seta pozostałe dwa spotkania z Libero IV i Libero V Pajęczno. W meczu pomiędzy sobą lepsze okazały się Ania i Julka i to one zajęły drugą pozycję w grupia. Paulina i Karolina na miejscu trzecim.

Na drugim miejscu uplasowała się również Łaskovia III czyli Amelia Woźniak, Hanna Czerwińska i Kinga Zielińska, które rywalizowały w grupie O. Amelka, Hania i Kinga uległy tylko po meczu zakończonym tie-breakiem AS Zduńska Wola, a pozostałe pojedynki zakończyły bez przegranej partii wygrywając z: Libero I, III i VI Pajęczno.

Jeśli wyliczenia naszych trenerów się potwierdzą to aż 4 nasze zespoły – Łaskovia I, Łaskovia II, Łaskovia III i Łaskovia IV – awansowały do fazy półfinałowej. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie z Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Turniej półfinałowy odbędzie się na początku kwietnia w Wieluniu, a 10 najlepszych zespołów strefy południowej zmierzy się w nim z 10 czołowymim zespołami strefy wschodniej. W półfinale drużyny będą podzielone na 4 pięciozespołowe grupy. Awans do wielkiego finału uzyskają tylko zwycięzcy grup.

Do półfinału nie zakwalifikował się natomiast nasz zespół trójek. Amelia Michalak, Wiktoria Łącz i Amelia Chwiałkowska uległy Koronie Bełchatów, AS Zduńska Wola i Siatkarzowi II Wieluń i zajęły w swojej grupie eliminacyjnej czwartą lokatę.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę