Minisiatkówka

Dwójki poznały półfinałowe rywalki

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi wyliczeniami cztery zespoły dwójek reprezentujące Łaskovię awansowały do turnieju półfinałowego Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego, który rozegrany zostanie na początku kwietnia w Wieluniu.

Pod koniec lutego niemal 80 dwuosobowych drużyn dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych z całego województwa zostało podzielonych geograficznie na cztery strefy i rozpoczęło rywalizację w trzech turniejach eliminacyjnych, mających na celu wyłonienie 40 ekip, które awansują do fazy półfinałowej. Łaskowianki trafiły do grupy południowej, w której rywalizowały z przeciwniczkami z: Bełchatowa, Wielunia, Pajęczna, Wierzchlasu, Zduńskiej Woli i Gorzkowic. Razem z naszymi siatkarkami na starcie stanęło łącznie 19 drużyn.

Julia Majda i Ania Martynowska zwyciężyły w grupie południowej

Po zakończeniu fazy eliminacyjnej aż cztery nasze zespoły uzyskały awans do dalszego etapu rozgrywek. Co więcej Łaskovia II, czyli Ania Martynowska i Julia Majda oraz Łaskovia I, czyli Martyna Michalak i Martyna Bulzacka zgromadziły wraz z dwójkami AS Zduńska Wola i Skry II Bełchatów najwięcej punktów spośród wszystkich drużyn startujących w eliminacjach. O ostatecznej klasyfikacji grupy południowej zadecydował stosunek setów. Po jego podliczeniu okazało się, że najlepszym zespołem pierwszej fazy rozgrywek zostały Ania z Julką, Martyny zajęły natomiast miejsce trzecie dając się wyprzedzić jedynie ekipie ze Zduńskiej Woli i klubowym koleżankom. Wynik uzyskany przez nasze siatkarki jest tym bardziej wartościowy, że aż 3 z nich urodziły się w roku 2007, mają więc przed sobą jeszcze rok grania na poziomie dwójek.

Trzecie miejsce w fazie eliminacyjnej zajęły Martyna Michalak i Martyna Bulzacka

Awans do półfinału uzyskały też zespoły: Łaskovia III (Amelka Woźniak [również rocznik 2007], Kinga Zielińska i Hania Czerwińska – VI miejsce) oraz Łaskovia IV (Karolina Kulczyńska [2007], Paulina Hajdo, Michalina Miksa – X miejsce). XIV pozycja przypadła naszej piątej drużynie: Adzie Mosińskiej, Ali Hajdukiewicz i Kai Junkiewicz, które zakończyły swoje występy na fazie eliminacyjnej.

Ostateczna klasyfikacja grupy południowej w kategorii dwójek dziewcząt:

1. Łaskovia II Łask – Ania Martynowska, Julia Majda – 13 pkt, sety 23:2
2. AS Zduńska Wola – 13 pkt, sety 22:3
3. Łaskovia I Łask – Martyna Michalak, Martyna Bulzacka – 13 pkt, sety 22:4
4. Skra II Bełchatów – 13 pkt, sety 21:6
5. Siatkarz II Wieluń – 11 pkt
6. Łaskovia III Łask – Amelia Woźniak, Kinga Zielińska, Hania Czerwińska – 10 pkt
7. Libero II Pajęczno – 9 pkt
8. Skra I Bełchatów – 8 pkt, sety 14:11
9. Libero I Pajęczno – 8 pkt, sety 13:11
10. Łaskovia IV Łask – Karolina Kulczyńska, Paulina Hajdo, Michalina Miksa – 7 pkt
11. Siatkarz I Wieluń – 6 pkt
12-13. Libero IV Pajęczno – 5 pkt
12-13. MOS Wierzchlas – 5 pkt
14. Łaskovia V Łask – Ala Hajdukiewicz, Ada Mosińska, Kaja Junkiewicz – 3 pkt
15-16. Libero VI Pajęczno – 2 pkt
15-16. Libero III Pajęczno – 2 pkt
17-19. Libero V Pajęczno – 1 pkt
17-19. GUKS Gorzkowice – 1 pkt
17-19. Siatkarz III Wieluń – 1 pkt

Dziewczęta, które awansowały do turnieju półfinałowego poznały już swoje rywalki. Będą nimi najlepsze zespoły z grupy wschodniej, w której rywalizowały drużyny z: Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic i Rawy Mazowieckiej. W turnieju, który zostanie rozegrany 2 kwietnia w Wieluniu weźmie więc udział 20 dwójek, które podzielone zostaną na 4 pięciozespołowe grupy. Awans do wielkiego finału uzyskają tylko zwyciężczynie grup. Turniej finałowy zostanie rozegrany 30 kwietnia w Tuszynie.

Turniej półfinałowy dwójek – Wieluń – 2 kwietnia – skład grup:

Grupa E: Łaskovia II Łask, Skra I Bełchatów, Libero I Pajęczno, SP 13 II Tomaszów Maz., Dargfil III Tomaszów Maz.
Grupa F: AS Zduńska Wola, Libero II Pajęczno, Łaskovia IV Łask, Dargfil IV Tomaszów Maz., Dargfil V Tomaszów Maz.
Grupa G: Łaskovia I Łask, Łaskovia III Łask, SP 13 IV Tomaszów Maz., Dargfil VI Tomaszów Maz., Dargfil II Tomaszów Maz.
Grupa H: Skra II Bełchatów, Siatkarz II Wieluń, Skier-Vis V Skierniewice, SP 13 I Tomaszów Maz., Dargfil I Tomaszów Maz.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę