Minisiatkówka

3 dwójki i 1 trójka w półfinałach wojewódzkich Kinder+Sport!

W minioną sobotę w Szczercowie odbył się turniej ćwierćfinałowy wojewódzkich rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek i trójek. W zawodach tych wzięło udział aż 11 zespołów Łaskovii: 10 dwójek (rocznik 2007 i młodsze) oraz 1 trójka (rocznik 2006).

W dwójkach 20 startujących drużyn zostało podzielonych na 6 grup, a awans do dalszego etapu uzyskały 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. Przepustkę do półfinału wywalczyły 3 duety Łaskovii, które wygrały swoje grupy eliminacyjne.

Martyna Bulzacka i Martyna Michalak – tegoroczne mistrzynie ligi minisiatkówki województwa łódzkiego – pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną pokonując MOS III Wierzchlas oraz Łaskovię X: Gosię Szewczyk i Roksanę Wojtasik, które z kolei zajęły trzecie miejsce w grupie.

Również drugi zespół łaskich dwójek: Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska przebrnął przez fazę eliminacyjną bez straty seta, zwyciężając Siatkarza Wieluń i Łaskovię IX: Weronikę Marciak, Hanię Michalak i Nadię Stalinger (trzecie miejsce w grupie).

Pierwsze miejsce w grupie E zajęły Amelia Woźniak i Amelia Piotrowicz (Łaskovia V), które pokonały MOS I Wierzchlas 2:0 oraz Czarnych II Szczerców 2:1.

Blisko awansu do kolejnego etapu były także Zuzia Kowalewska (rocznik 2009) i Ada Piech (Łaskovia VI), które w decydującym meczu uległy SPS-owi I Zduńska Wola dopiero po tie-breaku rozgrywanym na przewagi. Zuzia i Ada grające w grupie F uległy także AS Skrze I Bełchatów.

W grupie C rywalizowały Łaskovia III (Lena Michalska i Kiara Palinceusz) oraz Łaskovia VIII (Ola Kita, Blanka Pałuszyńska i Zuzia Przychodzka). Nasze dziewczęta uległy AS Skrze II Bełchatów i MOS-owi II Wierzchlas, a w bezpośrednim starciu o trzecie miejsce lepsze okazały się Lena i Kiara.

W grupie D, w której zwyciężyły siatkarki Libero I Pajęczno, a drugie miejsce zajęła drużyna UKS AS Zduńska Wola na trzeciej pozycji uplasowała się Łaskovia IV (Zuzia Młynarczyk, Zuzia Zydorek i Aurelia Chełmik), a na czwartym miejscu Łaskovia VII (Zuzia Gwis, Julia Gwis i Maja Kosmyk).

Z dobrej strony zaprezentował się też nasz zespół trójek, który mimo kłopotów zdrowotnych (na turniej nie pojechała Kaja Junkiewicz, która złamała nogę, a w trakcie turnieju kontuzji stawu skokowego doznała Natalka Łuczak) pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną pokonując bez straty seta: Libero II Pajęczno, Siatkarza III Wieluń oraz Czarnych II Szczerców. W eliminacjach wzięło udział 10 zespołów.

Kolejny etap rozgrywek odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 maja w Łasku. Turniej półfinałowy rozpocznie się w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (dawny “Elektryk”) o godzinie 10:00.

W turnieju weźmie udział 20 zespołów dwójek, które zostaną podzielone na 2 grupy oraz 8 trójek, które zagrają w 2 grupach. W kategorii dwójek awans do 8-zespołowego finału uzyskają tylko zwyciężczynie grup, w trójkach do ostatniego etapu rozgrywek wojewódzkich zakwalifikują się po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy.

TURNIEJ PÓŁFINAŁOWY KINDER+SPORT, ŁASK, 19 MAJA – SKŁADY GRUP

DWÓJKI:

Grupa AA: Łaskovia I Łask, MOS I Wierzchlas, UKS AS Zduńska Wola, SP 1 I Sulejów, UKS Ozorków

Grupa AB: Łaskovia II Łask, SPS I Zduńska Wola, MOS II Wierzchlas, Lechia 13 I Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki, Lechia 13 II Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki

Grupa AC: AS Skra II Bełchatów, AS Skra I Bełchatów, Siatkarz Wieluń, Lechia 13 IV Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki, Volley Team IV

Grupa AD: Libero I Pajęczno, Łaskovia V Łask, MOS III Wierzchlas, Volley Team I, Lechia 13 II Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki

TRÓJKI:

Grupa J: 10 I Tomaszów Mazowiecki, UKS I Ozorków, Siatkarz I Wieluń, Libero I Pajęczno

Grupa K: 10 II Tomaszów Mazowiecki, SP 13 I Tomaszów Mazowiecki, UKS AS Zduńska Wola, Łaskovia I Łask

 

Na górę