Minisiatkówka

2 medale i awans na Mistrzostwa Polski w dwójkach!

W środę, 30 maja odbył się w Tuszynie turniej finałowy Mistrzostw Województwa Łódzkiego Kinder + Sport w minisiatkówce w kategoriach dwójek i trójek.

W 9-zespołowym finale najliczniej obsadzonej w całym województwie kategorii dwójek (do rozgrywek eliminacyjnych zgłoszonych zostało niemal 100 zespołów), w której udział brały dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze wzięły udział aż 2 nasze duety: Łaskovia I (Martyna Michalak i Martyna Bulzacka) oraz Łaskovia II (Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska).

Łaskovia I rywalizowała w grupie A mając za rywalki: MOS I Wierzchlas, AS Skrę I Bełchatów oraz dwa zespoły Lidera Konstantynów Łódzki. Dziewczęta pewnie wygrały wszystkie 4 spotkania bez straty seta i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału.

dav

W grupie B Łaskovia II zwyciężyła 2:0 z Volley Team Żychlin i Liderem III Konstantynów Łódzki oraz uległa Czwórce Aleksandrów Łódzki 0:2. Drugie miejsce w grupie również Ani i Karolinie dało awans do półfinału.

dav

W meczu, którego stawką był wielki finał oraz awans na Mistrzostwa Polski, do których kwalifikowały się 2 najlepsze zespoły środowego finału nasze dwójki zmierzyły się między sobą. Z tego starcia zwycięsko wyszły Martyna Bulzacka i Martyna Michalak, które dzięki wygranej, na początku lipca zagrają w Zabrzu w gronie 32 najlepszych duetów w kraju. W drugim półfinale Czwórka Aleksandrów Łódzki okazała się lepsza od Lidera II Konstantynów Łódzki.

Starcie o brąz to pojedynek Ani i Karoliny z Liderem II Konstantynów Łódzki. Dziewczęta mierzyły się z tym zespołem po raz szósty w tym roku, a poprzednie 5 spotkań zakończyło się po tie-breakach. Nie inaczej było tym razem, mecz ponownie potrwał aż 3 sety, a ostatecznie to łaskowianki zwyciężyły 2:1 i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

dav

Bardzo zacięte było starcie finałowe, w którym po dwóch setach rozgrywanych na przewagi zwyciężyła Czwórka Aleksandrów Łódzki, tym samym rewanżując się Łaskovii I za porażkę w kwietniowym finale Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. Oba zespoły będą reprezentować województwo łódzkie w lipcowym finale ogólnopolskim w Zabrzu.

Dwa medale w Mistrzostwach Województwa oraz awans na Mistrzostwa Polski to ogromny sukces naszych dziewcząt oraz trener Mai Lipowskiej, która pracuje ze swoją grupą od nieco ponad 2 lat. Dziewczęta udowodniły, że mimo skromnych warunków fizycznych, które mają przecież kluczowe znaczenie w siatkówce, wytrwałością i ciężką pracą można osiągnąć świetne wyniki sportowe. Brawo!

Na górę