Minisiatkówka

Złoto czwórek w Zawierciu!

W miniony weekend nasza “eksportowa” czwóreczka z rocznika 2007 wzięła udział w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki organizowanym w Zawierciu przez tamtejszą MKS Dwójkę.

Turniej zorganizowany został z dużym rozmachem, przez 2 dni na zawierciańskich halach sportowych rywalizowały bowiem zespoły z całej Polski w 3 kategoriach wiekowych (dwójki, trójki i czwórki), łącznie 82 drużyny liczące ponad 300 młodych adeptek siatkówki.

W najstarszej kategorii czwórek, w której oglądać mogliśmy łaskowianki rywalizowało 18 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy. 2 najlepsze ekipy z każdej z grup uzyskiwały awans do grupy finałowej (z zaliczeniem meczu z I etapu) i to tabela tej grupy decydowała o ostatecznej klasyfikacji całego turnieju. Mecze rozgrywane były w formule 2 setów do 15 punktów (bez przewag) bez względu na wynik, więc spotkanie mogło zakończyć się remisem.

Pierwszego dnia zawodów dziewczęta zwyciężyły w swojej grupie eliminacyjnej, pokonując kolejno: Dunajec Nowy Sącz, MKS Dąbrowa Górnicza, SMS Żywiec, Wieżę Radków i MKS MOS Wieliczka. W sobotę rozegrano również pierwsze mecze etapu finałowego, do którego oprócz Łaskovii awansowały: Dwójka Zawiercie, Salos Staniątki, Dunajec Nowy Sącz, Beta Błonie i GLKS Nadarzyn. Z tym ostatnim zespołem rozegraliśmy ostatnie sobotnie spotkanie, które po dobrej grze pewnie wygraliśmy.

Drugi dzień turnieju przyniósł nam prawdziwą huśtawkę emocji.

Rozpoczęliśmy od meczu z gospodyniami i aktualnymi mistrzyniami Polski, Dwójką Zawiercie, który po bardzo wyrównanej grze przegraliśmy 0:2 (14:15, 13:15). Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i oba zespoły zasłużyły na duże brawa za stworzone widowisko.

W kolejnych dwóch spotkaniach pewnie zwyciężyliśmy z Salosem Staniątki 2:0 (15:4, 15:11) i Betą Błonie 2:0 (15:2, 15:7), tymczasem zawiercianki pogubiły punkty w meczach z Salosem i Dunajcem Nowy Sącz, które zakończyły się remisem 1:1 (mecze rozgrywano w formule 2 setów, bez względu na wynik).

Taki obrót wydarzeń sprawił, że o ostatecznej klasyfikacji zadecydowały małe punkty, w których byliśmy lepsi od gospodyń o 11 oczek!

Wielkie brawa dla całego zespołu, który walczył do samego końca o każdy bezcenny punkt – opłaciło się!

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Karolina Kulczyńska, która zwłaszcza drugiego dnia turnieju “szalała” w ataku, ale na wyróżnienie indywidualne w przekroju całych zawodów zasłużyła każda z dziewcząt – jeszcze raz wielkie brawa dla Was!

Złoto z Zawiercia do Łasku przyjedzie na szyjach: Martyny Bulzackiej, Martyny Michalak, Karoliny Kulczyńskiej, Hani Puchały, Ani Martynowskiej i Amelki Piotrowicz.

Komplet wyników łaskowianek:

I etap:

Łaskovia – Dunajec Nowy Sącz 2:0 (15:10, 15:13)
Łaskovia – MKS Dąbrowa Górnicza 2:0 (15:2, 15:1)
Łaskovia – SMS Żywiec 2:0 (15:13, 15:12)
Łaskovia – Wieża Radków 2:0 (15:11, 15:5)
Łaskovia – MKS MOS Wieliczka 2:0 (15:6, 15:9)

II etap:

Łaskovia – GLKS Nadarzyn 2:0 (15:9, 15:8)
Łaskovia – Dwójka Zawiercie 0:2 (14:15, 13:15)
Łaskovia – Salos Staniątki 2:0 (15:4, 15:11)
Łaskovia – Beta Błonie 2:0 (15:2, 15:7)

Na zakończenie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować organizatorom: MKS-owi Dwójka Zawiercie i Panu prezesowi-trenerowi Wacławowi Gębarskiemu za zaproszenie na tegoroczną edycję turnieju i jego wzorcową organizację.

Serdecznie dziękujemy także naszym niezastąpionym kibicom, którzy wiernie przemierzają za swoimi pociechami siatkarskie szlaki w całej Polsce. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Macieja Puchały, który pomógł nam w transporcie w trakcie turnieju.

Na górę