Minisiatkówka

Zakończyliśmy fazę zasadniczą ligi mini

Za nami faza zasadnicza wojewódzkiej ligi minisiatkówki. W minioną sobotę, 23 marca, w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnim turnieju przed półfinałami rywalizowały nasze dwójki i trójki.

Nie zawiodły nasze trójeczki z rocznika 2007, które ponownie zajęły 2 pierwsze miejsca w najwyższej grupie eliminacyjnej. Wszystkie mecze wygrała Łaskovia I: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska i Amelia Piotrowicz, a Łaskovia II: Maja Felczerek, Hania Puchała i Amelia Woźniak tradycyjnie nie znalazła recepty jedynie na klubowe koleżanki, wygrywając pozostałe spotkania. Dziewczętom należą się tym większe brawa, gdyż w obu zespołach zabrakło dziś podstawowych zawodniczek, ale zmienniczki spisały się na medal – brawo! Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego.

Bardzo dobrze spisała się także nasza trzecia trójka: Zuzia Zydorek, Ada Piech, Lena Michalska i Zuzia Młynarczyk, która wygrała wszystkie mecze w grupie trzeciej. Jedno spotkanie wygrał nasz czwarty zespół: Ola Woźniak, Natalia Iwanowska i Zuzia Gwis.

Również w kategorii dwójek (rocznik 2008 i młodsze) do półfinału wojewódzkiego awansowały 2 nasze zespoły i oba zasłużyły dziś na szczególne wyróżnienie.

W najwyższej grupie czwarte miejsce zajął zespół w składzie Oliwia Czajka/Ola Piotrowska i to Oli należą się największe brawa, gdyż trenuje z nami od niedawna i dziś debiutowała na zawodach. Dziewczęta pokonały koleżanki ze Skierniewic, a uległy drużynom z Tomaszowa Mazowieckiego, Pajęczna i Wierzchlasu.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także o rok młodsze od większości rywalek Zuzia Kowalewska i Ola Kita z rocznika 2009, które rywalizowały w grupie trzeciej. Dziewczęta wygrały wszystkie trzy mecze, dzięki czemu również zagrają w półfinale wojewódzkim.

Dzielnie walczyły także nasze pozostałe drużyny: Zuzia Przychodzka i Iza Zydorek, Marysia Michalska i Maja Kosmyk oraz Blanka Pałuszyńska i Julia Bąk (brawa zwłaszcza dla Izy, Marysi i Mai, naszych trzech najmłodszych rodzynków z rocznika 2010).

Półfinały wojewódzkie już w najbliższy weekend, 30 i 31 marca w Konstantynowie Łódzkim. W sobotę zagrają czwórki, a w niedzielę dwójki i trójki. Łaskovię we wszystkich kategoriach będzie reprezentować aż 5 zespołów i jesteśmy jednym z 4 klubów w województwie, który do półfinału wprowadził dziewczęta we wszystkich kategoriach wiekowych.

Na górę