II liga

Udany weekend młodzieży, porażka seniorek

Dwójki i trójki zainaugurowały ligę wojewódzką

Kolejny pełen sportowych emocji weekend mają za sobą siatkarki Łaskovii, które w sobotę i niedzielę rywalizowały w rozgrywkach minisiatkówki, seniorek i młodziczek.

Zaczęło się już w sobotni poranek w hali powiatowej dawnego “Elektryka”, gdzie rozegrany został turniej eliminacyjny Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego w kategoriach dwójek (dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze) i trójek (rocznik 2006). Na starcie stanęły 23 zespoły w dwójkach i 8 zespołów w trójkach, a w tym gronie aż 11 drużyn reprezentowało Łaskovię.

Sobotni turniej był szczególnym wydarzeniem dla naszych najmłodszych siatkarek z roczników: 2009, 2008 i 2007, które po raz pierwszy miały okazję brać udział w zawodach siatkarskich. Na początku była masa stresu i nerwów, jednak gdy emocje opadły dziewczęta świetnie się bawiły, a część z nich ma już za sobą pierwsze wygrane mecze.

Na starcie sobotniego turnieju stanęło 31 zespołów z 6 klubów.

W dwójkach bardzo dobrze zaprezentowały się nasze 2 czołowe duety: Martyna Bulzacka i Martyna Michalak oraz Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska, które wygrały swoje grupy eliminacyjne.

Martyny zwyciężyły w grupie I gdzie pokonały bez straty seta: Volley Kids II Łódź, Łaskovię VI (Zuzia Gwis, Lena Michalska i Hania Michalak) i Lider V Konstantynów Łódzki.

Ania i Karolina okazały się najlepsze w grupie H, gdzie również nie tracąc żadnej partii zwyciężyły z: UKS I Ozorków, SP 4 I Łódź, Liderem IV Konstantynów i Łaskovią VIII (Ola Kita, Maja Kowalczyk i Ania Mirowska).

Czwarte miejsce w grupie G zajęła Łaskovia III (Amelia Piotrowicz i Maja Felczerek), choć tu wynik mógł być zdecydowanie lepszy, gdyż dziewczęta 2 mecze przegrały w tie-breakach. Maja i Amelia pokonały 2:0 klubowe koleżanki z Łaskovii VII (Amelia Kunce, Zuzia Przychodzka, Blanka Pałuszyńska), uległy 1:2 Liderowi III Konstantynów i SP 4 II Łódź i 0:2 MMKS-owi I Łęczyca.

Pierwsze wygrane spotkanie mają za sobą dziewczęta z Łaskovii IV – Zuzia Młynarczyk, Zuzia Zydorek i Zuzia Jaworska, które pokonały 2:1 MMKS III Łęczyca i uległy 1:2 Volley Kids I Łódź oraz 0:2 Liderowi II Konstantynów Łódzki i w efekcie zajęły trzecie miejsce w grupie F, ulegając drugiemu zespołowi jedynie gorszym stosunkiem setów.

Wygrane spotkanie mają na koncie również Zuzia Kowalewska, Ada Piech i Kiara Palinceusz, które pokonały 2:1 Lider VI Konstantynów i zajęły czwarte miejsce w grupie E. Dziewczęta w pozostałych starciach uległy Liderowi I Konstantynów, MMKS-owi II Łęczyca i Volley Kids III Łódź.

Łas-kovia! Takiego okrzyku na 31 gardeł jeszcze nie było!

Dobrze zaprezentowały się również nasze trójki, czyli dziewczęta z rocznika 2006.

Łaskovia I: Paulina Hajdo, Kaja Junkiewicz i Julia Majda zajęły drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej zwyciężając z Łaskovią III (Michalina Miksa, Oliwia Gajda, Alicja Hajdukiewicz i Agata Ochocka) i Volley Kids II Łódź oraz ulegając Liderowi Konstantynów Łódzki. Łaskovia III zwyciężyła z Volley Kids II  i zajęła w grupie eliminacyjnej miejsce trzecie.

Drugie miejsce w grupie eliminacyjnej zajęła także Łaskovia II w składzie: Natalia Drewnowska, Hania Czerwińska i Natalia Łuczak. Dziewczęta zwyciężyły z Volley Kids I Łódź i MMKS Łęczyca i uległy UKS-owi I Ozorków.

Seniorki uległy liderowi

Po porannych emocjach związanych z rozgrywkami najmłodszych przyszła pora na kolejny mecz II ligi, w którym nasze seniorki zmierzyły się z niepokonanym liderem tabeli – Mazovią Warszawa.

Początek spotkania zapowiadał sporo emocji, gdyż łaskowianki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszą partię, w której prowadziły już 16:12. Wtedy jednak gospodynie ogarnęła niemoc, którą stołeczna ekipa skrzętnie wykorzystała zdobywając… 13 punktów z rzędu i wygrywając drugą partię 25:16.

W drugim secie warszawianki pewnie zwyciężyły 25:18 prowadząc praktycznie od początku do końca. Łaskovia próbowała walczyć jeszcze w trzeciej odsłonie, w końcówce której wynik oscylował wokół remisu, jednak ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne wygrywając 25:21 i w całym meczu 3:0.

Przed naszymi siatkarkami seria meczów, które zadecydują o tym, czy nasz zespół będzie musiał grać o utrzymanie w rozgrywkach.

Już w najbliższą sobotę łaskowianki udadzą się do Warki, gdzie zmierzą się ze Spartą Warszawa. W niedzielę natomiast w hali przy ul. Warszawskiej 13 zostanie rozegrane awansem spotkanie z BAS-em Białystok. Początek meczu o 18:00, serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do dopingowania naszych dziewcząt.

Łaskovia Łask – Mazovia Warszawa 0:3
16:25, 18:25, 21:25

Skład Łaskovii: Agata Antosiak, Paulina Czubak, Monika Stasiak, Anna Grajewska, Zuzanna Berkowska, Natalia Gruszczyńska, Maja Lipowska (libero) oraz Alicja Jaryszek, Aleksandra Mielczarek-Błońska (libero), Klaudia Wieczorek, Joanna Gruszka, Karolina Makaruk

Młodziczki awansowały do grupy 2!

Udany weekend mają za sobą łaskie młodziczki, czyli dziewczęta z rocznika 2003 i młodsze, które w niedzielę bez straty seta zwyciężyły w turnieju grupy 3 rozegranym w Wieluniu i awansowały do grupy 2, a więc do czołowej ósemki rozgrywek wojewódzkich.

Turniej rozegrany został w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu, w której swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał dwukrotny medalista mistrzostw świata, Mariusz Wlazły, którego pierwszym trenerem był z resztą prowadzący obecnie młodziczki Siatkarza Wieluń trener Leszek Pałyga.

Łaskowianki turniej rozpoczęły od pewnej wygranej z ABiS-em SP 64 Łódź 2:0 (25:9, 25:14). Wysokie prowadzenie w obu partiach sprawiło, że na parkiecie mogły zaprezentować się wszystkie zawodniczki, w tym najmłodsza w całym zespole Martyna Bulzacka (rocznik 2007), która popisała się kilkoma udanymi zagraniami.

W drugim meczu Łaskovia zwyciężyła 2:0 z UMKS-em Tuszyn (25:21, 25:23). Na początku pierwszego seta łaskowianki osiągnęły kilkupunktową przewagę, którą udało im się utrzymać do końca odsłony. W partii drugiej nasze siatkarki prowadziły już 23:16, ale wówczas zespół z Tuszyna popisał się serią udanych zagrywek i doprowadził do remisu po 23. Dwie ostatnie akcje należały jednak do Łaskovii: najpierw błąd dotknięcia siatki popełniły rywalki, a mecz skutecznym atakiem z drugiej linii zakończyła najskuteczniejsza tego dnia w szeregach łaskowianek Alicja Jaryszek.

W ostatnim meczu dziewczęta zmierzyły się z dobrze dysponowanymi gospodyniami turnieju, Siatkarzem Wieluń. Dobra postawa wielunianek sprawiła niemało kłopotów łaskowiankom, jednak ostatecznie po nerwowym spotkaniu to nasz zespół wyszedł z tego starcia zwycięsko wygrywając 2:0 (25:20 i 25:23).

Dzięki wygranej w niedzielnym turnieju łaskowianki uzyskały awans do grupy 2 i w kolejnym turnieju zmierzą się z Łódzkim Klubem Sportowym, Skier-Visem Skierniewice oraz Volley 34 Łódź.

Łaskovia na turnieju w Wieluniu wystąpiła w składzie: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Paulina Olszacka, Hania Kowalewska, Olga Łukaszewska, Wiktoria Bednarek, Martyna Kmiecik, Martyna Bulzacka, Weronika Buczkowska, Ida Buczkowska.

Łaskovia wywalczyła pierwsze miejsce na turnieju młodziczek w Wieluniu

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę