Minisiatkówka

Pracowity weekend najmłodszych siatkarek Łaskovii

W sobotę w Zduńskiej Woli odbył się pierwszy turniej eliminacyjny wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder+Sport. W zawodach wzięło udział 11 zespołów w kategorii trójek (rocznik 2004 i młodsze) i 13 zespołów w kategorii dwójek (rocznik 2005 i młodsze). W tym gronie znalazło się 6 drużyn Łaskovii (2 trójki i 4 dwójki). Dla większości podopiecznych Mai Lipowskiej był to debiut w zawodach siatkarskich.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwa zespoły trójek, które wygrały swoje grupy eliminacyjne. Zespół Łaskovii I w składzie: Nadia Miksa, Kaja Marczak i Ola Jaszczak pokonał drużyny: Libero II Pajęczno, SPS Zduńska Wola, Akademię Siatkówki Skry Bełchatów oraz UKS Dziesiątkę Sieradz. Łaskovia II, w której występowały: Alicja Jaryszek, Olga Łukaszewska i Paulina Olszacka zwyciężyła z Akademią Siatkówki Skry Bełchatów II, Libero I i Libero III Pajęczno, UKS Akademią Siatkówki Zduńska Wola oraz UKS Koroną Bełchatów.

Swoje pierwsze siatkarskie mecze rozegrały dziewczęta grające w kategorii dwójek. Większość z nich uczęszcza jeszcze do drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej, więc mierzyły się ze starszymi od siebie rywalkami.

Piąte miejsce w grupie zajęła Łaskovia II (Michalina Miksa i Amelia Woźniak), która musiała uznać wyższość UKS Akademii Siatkówki Zduńska Wola, Akademii Siatkówki Skry Bełchatów II oraz dwóch drużyn Siatkarza Wieluń. Trzecie miejsce w grupie zajęła Łaskovia III (Nadia Holc i Alicja Sawicka), która pokonała Siatkarza III Wieluń i uległa Akademii Siatkówki Skry Bełchatów I i Siatkarzowi IV Wieluń. Łaskovia IV (Martyna Michalak, Martyna Bulzacka i Amelia Michalak) zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, wygrywając z klubowymi koleżankami, Łaskovią I (Julia Majda i Ania – czwarte miejsce w grupie) oraz ulegając dwóm zespołom z Wielunia.

Wszystkie nasze zespoły zagrają w drugim turnieju eliminacyjnym, który za niespełna 2 tygodnie (19 marca) odbędzie się w Bełchatowie. W kategorii trójek trzy najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskają awans do turnieju półfinałowego. W kategorii dwójek do półfinału zakwalifikują się zwyciężczynie grup.

Po turnieju, dzięki uprzejmości Pana Mariusza Grzesiaka, właściciela Restauracji Wenecja odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich naszych dziewcząt biorących udział w sobotnich zawodach.

Zdjęcia z turnieju dostępne są na naszym profilu na Facebooku.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę