Minisiatkówka

Minisiatkarki rozegrały półfinały Kinder+Sport

W miniony weekend nasze minisiatkarki walczyły w turniejach półfinałowych rozgrywek Kinder+Sport, stanowiących elimiancje do Mistrzostw Polski w minisiatkówce.

===

DWÓJKI (rocznik 2010 i młodsze) walczyły w sobotę w turnieju półfinałowym Mistrzostw Województwa Łódzkiego Kinder+Sport. W gronie 20 najlepszych zespołów znalazły się aż 4 nasze duety, które osiągnęły następujące rezultaty:

  • Łaskovia I w składzie: Maja Kosmyk i Iza Zydorek, 3 wygrane, 1 porażka, II miejsce w grupie i AWANS DO WIELKIEGO FINAŁU!
  • Łaskovia II w składzie: Ada Puchała i Hania Malinowska, 1 wygrana, 3 porażki i IV miejsce w grupie.
  • Łaskovia IV w składzie: Julia Kubiak i Ewa Niewieczerzał, 1 wygrana, 3 porażki i IV miejsce w grupie.
  • Łaskovia VI w składzie: Zuzia Janicka i Nadia Zakrzewska, tym razem bez zwycięstwa i V miejsce w grupie.

Gratulujemy Mai i Izie awansu do wielkiego finału! Dziewczęta będą reprezentować nas w najlepszej ósemce zarówno w rozgrywkach Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego (29 maja w Tuszynie) jak i w finale wojewódzkim Kinder+Sport (5 czerwca w Łasku).

Pozostałym dwójeczkom gratulujemy wspaniałej postawy i waleczności w tegorocznych rozgrywkach. Zrobiłyście duże postępy i należą Wam się wielkie brawa. Dla części dziewcząt w kolejnym sezonie szansa na poprawienie rezultatu w starszej kategorii trójek, część będzie miała natomiast szansę w przyszłym roku powalczyć w dwójkach jeszcze raz.

===

TRÓJKI (rocznik 2009) na start swojego turnieju półfinałowego ruszyły tuż po dwójkach.

Łaskovia I: Julia Rusiecka, Ola Kita, Karolina Jelińska i Maja Bartoszczyk odniosły 2 zwycięstwa, doznały 2 porażek i ostatecznie zajęły III miejsce w swojej grupie.

Łaskovia II: Zosia Jacoń, Kaja Dymińska, Zuzia Drewicz i Maja Dębkowska zakończyła udział w turnieju na IV miejscu w grupie z 1 wygraną i 3 porażkami.

Tym razem do finału nie udało się awansować, ale dziewczęta zasłużyły na duże brawa za swoją postawę podczas turnieju półfinałowego. Widać, że praca na treningach daje efekty i wszystkie zaangażowane siatkarki idą do przodu. Oby tak dalej!

===

CZWÓRKI (rocznik 2008) udały się w niedzielę do Rawy Mazowieckiej, gdzie podobnie jak młodsze koleżanki wzięły udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Województwa Kinder+Sport. Dziewczęta rozegrały 2 mecze, w których jednak górą były rywalki. Ostatecznie więc nasz zespół w składzie: Ola Piotrowska, Oliwia Czajka, Julia Gwis, Natalka Owczarek i Blanka Pałuszyńska zakończył w tym sezonie rywalizację na etapie półfinałowym.

Brawa dla całej naszej ekipy i trenerów Mai Lipowskiej oraz Zbyszka Pilarskiego!

Na górę