II liga

Łaskowianki przegrały z Olimpią, ale zapewniły sobie utrzymanie

W sobotnim meczu grupy drugiej II ligi siatkarek Łaskovia podejmowała we własnej hali zajmującą trzecie miesce w tabeli Olimpię Jawor. Przed meczem łaskowianki miały jeszcze teoretyczne szanse na awans do fazy play-off, jednak aby tego dokonać musiały zwyciężyć i to najlepiej za trzy punkty. Niestety, ta sztuka okazała się zbyt trudnym zadaniem dla podopiecznych Bogdana Lipowskiego, które na mecz wybiegły osłabione brakiem Pauliny Czubak zmagającej się z chorobą.

Po gładko przegranym pierwszym secie w drugiej partii łaskowianki postawiły jaworzankom trudne warunki i przez długi czas prowadziły, w pewnym momencie nawet ośmioma punktami (18:10). W końcówce gospodynie roztrwoniły jednak przewagę, a przyjezdne zachowały więcej zimnej krwi w decydującym momencie seta i wygrały 25:27. W ostatniej odsłonie Olimpia od początku kontrolowała sytuację i wygrała 20:25, a w całym meczu 0:3.

Porażka sprawiła, że szanse na awans łaskiej drużyny do najlepszej czwórki są już tylko matematyczne. Dobrą wiadomością dla łaskowianek jest natomiast informacja o wyjazdowej wygranej ECO UNI Opole z katowickim Sokołem, dzięki której na 3 kolejki przed końcem fazy zasadniczej Łaskovia jest już pewna utrzymania w drugoligowych szeregach.

W najbliższej serii spotkań łaskowianki udadzą się do Częstochowy, gdzie zmierzą się z Częstochowianką. Ostatni mecz fazy zasadniczej rozegrany zostanie za dwa tygodnie w Łasku, a przeciwniczkami Łaskovii będą siatkarki Sokoła Radzionków.

ŁMLKS Łaskovia Łask – KS Olimpia Jawor 0:3
17:25, 25:27, 20:25

Skład Łaskovii: Joanna Gruszka, Angelika Mierzyńska, Maja Daleszczyk, Natalia Gruszczyńska, Magda Stasiak, Agata Gwardecka, Aleksandra Pizon (libero) oraz Julia Wojtaszek, Paulina Przerywacz

Pozostałe wyniki 15. kolejki

Zorza Wodzisław Śląski – Polonia Łaziska Górne 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:16, 15:10)
Sokół 43 AZS AWF Katowice – ECO UNI Opole 0:3 (25:27, 12:25, 20:25)
Sokół Radzionków – AJD Częstochowianka Częstochowa 1:3 (23:25, 28:26, 18:25, 22:25)