Kadetki

Kadetki zagrały o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 2 września odbył się w Łasku ogólnopolski turniej piłki siatkowej kadetek o puchar burmistrza Łasku. Zawody rozgrywane były na dwóch halach sportowych, a wzięło w nich udział 8 zespołów z województw: łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego, łącznie niemal 100 dziewcząt z rocznika 2002 i młodszych. Turniej zorganizowany został dzięki wsparciu Gminy Łask.

W fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy, w których mecze rozgrywano systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

W grupie A zmierzyły się: Czwórka Aleksandrów Łódzki, Piątka Turek, Łaskovia Łask oraz Volley 34 Łódź. Rywalizacja była bardzo zacięta i aż 3 mecze zakończyły się po tie-breakach. Ostatecznie to ekipa aleksandrowskiej Czwórki bez porażki awansowała do finału, kolejne lokaty zajęły: Piątka, Łaskovia i Volley 34.

Znacznie mniej emocji było w grupie B, w której prym wiodło warszawskie Metro. Stołeczny zespół nie miałsobie równych w fazie eliminacyjnej, pokonując kolejno: UMKS Tuszyn, ABiS SP 64 Łódź oraz Salos-Wodną Łódź. Jedyny tie-break w grupie B rozegrany pomiędzy Salosem a ABiS-em zadecydował o tym, kto zagra o brązowy medal. W tym starciu lepszy okazał się zespół Salosu. Trzecie miejsce w grupie przypadło ABiS-owi, a czwarte zespołowi z Tuszyna.

W meczach o miejsca V-VIII triumfowały łódzkie ekipy. Volley 34 pokonał po tie-breaku UMKS Tuszyn, a gospodynie uległy 0:2 ABiS-owi SP 64. Bardzo wyrównane było starcie o brąz, w którym Piątka Turek w trzech setach zwyciężyłą Salos-Wodną Łódź. Dość jednostronny przebieg miał natomiast wielki finał, w którym Czwórka Aleksandrów Łódzki 2:0 zwyciężyła z warszawskim Metrem.

Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Najpierw pamiątkowe statuetki otrzymały wyróżniające się zawodniczki w poszczególnych zespołach, później przyszła pora na dekorację kolejnych ekip, począwszy od miejsca ósmego. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a trzy najlepsze liczyć mogły również na medale dla wszystkich zawodniczek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i trenerom za udział w tegorocznym turnieju. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się w Łasku na kolejnych rozgrywkach siatkarskich. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Gminy Łask, bez której wsparcia nie moglibyśmy zorganizować niedzielnego wydarzenia, a także Pizzerii Wenecja za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich uczestniczek.

Klasyfikacja końcowa turnieju i wyróżnione zawodniczki:

1. Czwórka Aleksandrów Łódzki – Ewa Kotowska
2. Metro Warszawa – Zuzanna Michalska
3. Piątka Turek – Pola Janicka
4. Salos-Wodna Łódź – Barbara Niewiadomska
5. ABiS SP 64 Łódź – Martyna Płaczek
6. Łaskovia Łask – Wiktoria Bednarek
7. Volley 34 Łódź – Gabriela Wiśnik
8. UMKS Tuszyn – Wiktoria Kuśnierczyk

Na górę