Kadetki

Kadetki w kratkę, ale z szansami na awans

Kolejne mecze, tym razem w starszej kategorii wiekowej mają za sobą nasze młodziczki, które rywalizują także w lidze wojewódzkiej kadetek.

W ostatnim meczu I rundy rozgrywek zmierzyliśmy się z ubiegłorocznymi finalistkami Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek, UKS Volley 34 Łódź. Spotkanie zostało rozegrane 4 grudnia w hali rywalek.

O pierwszych dwóch setach wolelibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Gospodynie bardzo dobrze prezentowały się w polu zagrywki, obronie, były też skuteczne na siatce i gładko wygrały 2 pierwsze odsłony: do 15 i 16. W kolejnych setach w naszych szeregach nastąpiło przełamanie. W partii trzeciej błędów po naszej stronie było dużo mniej, to my zaczęliśmy kąsać rywalki zagrywką, sami poprawiliśmy przyjęcie i skuteczność w ataku i w efekcie zwyciężyliśmy do 19. Set czwarty co prawda znacznie lepiej rozpoczęły łodzianki, jednak w końcówce na tablicy wyników dwukrotnie widniał remis (17:17, 21:21). Ostatecznie górę wzięło doświadczenie starszych koleżanek i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodyń – gratulacje!

Kolejne spotkanie rozegraliśmy w sobotę, 12 grudnia w Łasku, kiedy to pokonaliśmy UKS AS Zduńska Wola 3:1 (25:13, 21:25, 25:17, 25:11). Z tego meczu dziewczęta nie mogą być do końca zadowolone, ponieważ nasza gra falowała i zdarzały nam się spore przestoje. Ważne jednak, że mimo słabszego dnia udało nam się dopisać kolejne 3 punkty do ligowego dorobku.

W ostatnim meczu w tym roku w kategorii kadetek dziewczęta zmierzyły się na wyjeździe z faworytem rozgrywek, ekipą ŁKS Siatkówka Żeńska. To starcie miało miejsce 19 grudnia w łódzkiej hali MOSiR.

Jadąc na mecz do Łodzi mieliśmy w pamięci spotkanie pierwszej rundy w Łasku, gdzie dość mocno postawiliśmy się rywalkom, ulegając po dobrej walce z naszej strony 1:3. W sobotnim spotkaniu chcieliśmy pozostawić po sobie równie dobre wrażenie, a kto wie, może przy odrobinie szczęścia powalczyć o coś więcej. Jak było? Najlepiej sytuację na boisku oddaje wynik spotkania: 3:0 dla łodzianek, w setach do: 16, 8 i 20.

W naszej grze były co prawda dobre momenty, ale było to zdecydowanie za mało na dobrze dysponowaną ekipę łodzianek. Gratulacje dla rywalek, a nam pozostaje wyciągnąć wnioski z cennego sprawdzianu ze starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem.

W ligowej tabeli zajmujemy obecnie trzecie miejsce w swojej grupie. Biorąc pod uwagę aktualny układ sił w obu grupach (w tym sezonie ligowa stawka została podzielona na pół), taka pozycja daje szansę na awans do finału wojewódzkiego. Wszystko rozstrzygnie się po Nowym Roku. Trzymajcie kciuki za dziewczęta!

W rozgrywkach kadetek rywalizujemy w składzie: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Roksana Wojtasik, Ania Martynowska, Natalia Kiejnich, Julia Bryl, Lena Jokiel i Paulina Fister. Wciąż czekamy na powrót do zdrowia naszych dwóch kontuzjowanych „kadetkowych rodzynków”: Zuzi Gruchaj i Olgi Łukaszewskiej.