II liga

Inauguracja II ligi na “piątkę”!

Udanie zainaugurowały drugoligowy sezon nasze seniorki. Łaskowianki w meczu pierwszej kolejki podejmowały we własnej hali warszawską Espes Spartę. Premierowy mecz sezonu 2019/2020 dziewczęta kończyły w dobrych humorach, gdyż uporały się ze stołecznym zespołem w czterech setach i zapisały na starcie sezonu 3 oczka w ligowej tabeli.

Sobotnie zawody relacjonuje Rafał Szymczyk z portalu InfoŁask.pl:

Mecz znakomicie rozpoczął się dla naszych zawodniczek, które szybko zdobyły 5 punktową przewagę, której nie oddały do końca seta, wygrywając 25:16.

W drugim secie to przyjezdne narzuciły swój styl gry, uciekając Łaskovii na trzy punkty. Gospodynie co prawda w kluczowej fazie doskoczyły do rywalek, ale niewymuszone błędy w końcówce seta sprawiły, że warszawianki doprowadziły do remisu

Kolejne dwa sety to popis gry siatkarek z Łasku, które w każdym elemencie były zdecydowanie lepsze od rywalek. Znakomicie funkcjonował blok, przez który nie mogły przebić się przyjezdne. Piłki po atakach łaskowianek lądowały w boisku Sparty, lub obite o blok trafiały na aut. Trzeci i czwarty set to pewne wygrane naszych zawodniczek 25:18 i w całym meczu 3:1.

Do pełnej relacji i galerii zdjęć z meczu odsyłamy na stronę portalu:

W kolejnej serii spotkań Łaskovię czeka wyjazdowe starcie z jednym z faworytów rozgrywek, stołecznym AZS AWF. Ten mecz już w najbliższą sobotę, 5 października.

Do hali powiatowej przy Warszawskiej 13 łaskowianki powrócą 9 października, kiedy to o 18:00 zmierzą się z Krótką Mysiadło. Na to spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki!

Łaskovia Łask – Espes Sparta Warszawa 3:1
25:16, 23:25, 25:18, 25:18

Skład Łaskovii: Nina Chojnacka, Natalia Ślażyńska, Marta Dąbrowska, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Wiktoria Kubryn, Paulina Krześlak (libero), Ada Filipowicz (libero), Dominika Skoneczna, Daria Kaczmarek, Linda Świątczak, Karolina Rejmończyk.