Historia

I turniej żeńskiej piłki siatkowej

W maju, ŁMLKS zorganizował I wojewódzki turniej żeńskiej piłki siatkowej, w którym wzięło udział 6 zespołów z całego województwa łódzkiego, w tym drugoligowy Bizon Sędziejowice. Nasz zespół zajął w turnieju 3 miejsce, zwyciężył Bizon, który w finale pokonał WKS Wieluń.

W grupie A zmierzyły się zespoły z Sędziejowic i Łasku oraz UKS Zelów. Pierwsze miejsce w grupie zajął Bizon, który pokonał zarówno ŁMLKS jak i zespół z Zelowa 2:0. W meczu o awans do półfinałów ŁMLKS zwyciężył z UKS-em również 2:0.

Rozgrywki grupy B przysporzyły kibicom dużo więcej emocji. Pierwsze spotkanie pomiędzy Startem Łódź, a Jedynką Aleksandrów Łódzki rozstrzygnął dopiero tie-break, w którym lepszy okazał się zespół z Aleksandrowa, wygrywając 2:1. Również drugi mecz pomiędzy WKS-em Wieluń, a zespołem Jedynki zakończył się w trzech setach. Tym razem lepsze okazały się Wielunianki i to WKS zwyciężył 2:1. Trzeci mecz pomiędzy Startem i drużyną z Wielunia był już tylko formalnością. WKS zwyciężył gładko 2:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie wyprzedzając Jedynkę i drużynę z Łodzi.

W meczu o V miejsce spotkały się zespoły Startu Łódź i UKS-u Zelów. Zespół z Zelowa po emocjonującym meczu zwyciężył 2:1 (25:20, 25:27, 15:13).

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Bizona Sędziejowice i Jedynki Aleksandrów Łódzki. Sędziejowiczanki, które w zeszłym sezonie grały w II lidze zwyciężyły 2:0, choć w spotkaniu nie zabrakło emocji. W pierwszej partii drużyna z Aleksandrowa miała nawet piłkę setową, jednak to Bizon zwyciężył do 25. Drugi set był już jednostronnym widowiskiem. Zespół z Sędziejowic zwyciężył gładko do 11 i mógł cieszyć się z awansu do finału.

W drugim meczu półfinałowym naprzeciwko siebie stanęły gospodynie turnieju – ŁMLKS Łask i WKS Wieluń. Mimo wspaniałego dopingu tłumnie zgromadzonej publiczności, naszym dziewczętom nie udało się pokonać bardziej doświadczonych rywalek. W pierwszym secie WKS szybko odskoczył na 2-3 punkty, utrzymał przewagę do końca i zwyciężył do 22. W drugiej partii sytuacja się odwróciła i to ŁMLKS był górą wygrywając 25:22. Set trzeci to istna wojna nerwów. Długie emocjonujące wymiany przeplatały się z nerwową grą i prostymi błędami po obydwu stronach siatki. Po trzymającej w napięciu końcówce Wielunianki zwyciężyły 17:15 i awansowały do meczu o I miejsce.

W spotkaniu o miejsce III ŁMLKS zwyciężył gładko z drużyną z Aleksandrowa 2:0 (25:15, 25:22). Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Bizona 2:0. Pierwszy set podopieczne trenera Zbigniewa Skupienia wygrały do 21 i mimo, że WKS miał w drugiej partii dwa setbole, to jednak Bizon okazał się lepszy, zwyciężając do 24 i zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w I Wojewódzkim Turnieju Żeńskiej Piłki Siatkowej – Łask 2004.

Po zakończeniu turnieju wszystkie zespoły otrzymały puchary ufundowane przez sponsorów, a najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn odeszły z pamiątkowymi statuetkami. W poszczególnych zespołach wyróżniały się:

Bizon Sędziejowice – Agnieszka Kosińska
WKS Wieluń – Małgorzata Matusiak
ŁMLKS Łask – Maja Nowicka
Jedynka Aleksandrów Łódzki – Magda Zakrzewska
UKS Zelów – Magdalena Kopertowska
Start Łódź – Nina Koźma

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę