II liga

Grały seniorki, czwórki i kadetki

Za nami kolejny weekend spędzony z siatkówką. Tym razem na parkietach w Łasku, Tuszynie i Szczercowie rywalizowały nasze seniorki, czwórki i kadetki.

BAS Białystok zrewanżował się łaskowiankom

W sobotę w ramach rundy rewanżowej grupy 2 II ligi kobiet do Łasku przyjechał zespół BAS-u Białystok. Co prawda białostoczanki były wyżej sklasyfikowane w ligowej tabeli, ale w pierwszej fazie rozgrywek to Łaskovia wyjechała ze zwycięstwem z Białegostoku wygrywając po dramatycznym meczu 3:2. Tym razem to zespół z Podlasia okazał się lepszy, choć spotkanie również potrwało 5 setów.

Łaskovia Łask – BAS Białystok 2:3
25:20, 11:25, 19:25, 25:18, 10:15

Skład Łaskovii: Patrycja Lipińska, Paulina Czubak, Wiktoria Okulska, Wiktoria Latosiewicz, Malwina Schonhofer, Patrycja Wróbel, Oliwia Marciniak (libero) oraz Nikola Miązek (libero), Justyna Sagan, Dominika Kołodziejczyk, Julia Rychlik, Magdalena Turek, Karina Marczyńska, Sylwia Jaskólska

Łaskowianki zanotowały więc na swoim koncie kolejny punkt w ligowej tabeli, ale nie zmienia to faktu, że była to już siódma porażka z rzędu naszych seniorek. Dziewczęta dzielnie walczą w każdym ze spotkań, urywają kolejnym rywalkom sety, ale mimo że żadna z ostatnich porażek nie została odniesiona w stosunku 0:3, to niestety aby piąć się w górę ligowej tabeli potrzebne są kolejne zwycięstwa.

Szansa na przełamanie już za tydzień, kiedy to łaskowianki udadzą się do Siedlec na starcie z tamtejszym UKS. Gospodynie po świetnym początku sezonu ostatnio dopadł kryzys i doznały dwóch porażek 0:3 ze Spartą Warszawa i ostatnim w tabeli Chemikiem Olsztyn, liczymy więc, że nasze siatkarki powalczą o przedłużenie tej passy.

Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia w Łasku zostanie natomiast rozegrane jeszcze spotkanie z będącym ostatnio w bardzo wysokiej dyspozycji Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Ten mecz w sobotę, 22 grudnia o 18:00 w “Elektryku” i już teraz serdecznie na niego zapraszamy.

Czwórki rywalizowały w Tuszynie

Nasze czwóreczki w ciągu dwóch dni rozegrały w sumie aż 24 spotkania w ramach doskonale zorganizowanego przez naszych przyjaciół z UMKS „Tuszyn” ogólnopolskiego turnieju z okazji 20-lecia klubu (przy okazji jeszcze raz gratulujemy Paulinie i Adrianowi Michalikom oraz całemu klubowi wspaniałego jubileuszu).

Ostatecznie nasz starszy zespół z rocznika 2006 odniósł 5 zwycięstw, doznał 7 porażek i uplasował się na 9 pozycji w gronie 25 drużyn.

Bardzo dobrze spisały się także nasze młodsze siatkarki z rocznika 2007, które w pierwszej fazie zawodów były nieco wystraszone (i trudno się dziwić, wszak rozgrywały swój pierwszy czwórkowy turniej) i wygrały tylko jeden z czterech meczów, ale w dwóch kolejnych etapach odniosły aż 7 wygranych doznając tylko 1 porażki i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 11 pozycji.

Brawa dla dziewcząt i trener Mai Lipowskiej!

W turnieju triumfowały gospodynie przed Liderem Konstantynów Łódzki i Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Jeszcze raz wielkie brawa dla UMKS-u Tuszyn za wspaniale zorganizowany turniej.

Łaskovia I (rocznik 2006) zagrała w składzie: Julia Bryl, Paulina Hajdo, Natalia Łuczak, Natalia Drewnowska i Julia Majda.

Łaskovia II (rocznik 2007) wystąpiła w zestawieniu: Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Ania Martynowska, Martyna Bulzacka oraz wspomagająca je drugiego dnia zawodów Kaja Junkiewicz z rocznika 2006.

Kadetki najlepsze w Szczercowie

Nasze kadetki rywalizowały w niedzielę w Szczercowie w turnieju grupy 5, gdzie pewnie zwyciężyły z MKS 16 Łódź 2:0 (25:10, 25:12) i Czarnymi Szczerców 2:0 (25:6, 25:17). Zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju, dzięki czemu wróciliśmy do grupy 4. Kolejny turniej kadetek rozegramy już po Nowym Roku.

Na słowa pochwały po niedzielnych zawodach zasłużył cały zespół!

Łaskowianki zagrały w składzie: Kamila Rozwalak (6 punktów), Paulina Olszacka (5), Wiktoria Bednarek (16), Hania Kowalewska (12), Olga Łukaszewska (23), Karolina Rejmończyk (10), Martyna Kmiecik, Paulina Żyła (1), Patrycja Chełmik (1) i Weronika Buczkowska.

Na górę