Minisiatkówka

7 zespołów w półfinałach ligi mini!

Za nami faza zasadnicza Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. Po sobotnich bojach dwójek (rocznik 2009 i 10) i trójek (2008) w Szczercowie w niedzielę w Łasku rywalizowały czwórki (2007).

Wyliczenia naszych trenerów się potwierdziły i do etapu półfinałowego awansowało aż 7 naszych zespołów: 3 dwójki, 1 trójka i 3 czwórki!

W dwójkach nasze siatkarki zajęły w Szczercowie wszystkie 3 miejsca na podium w najwyższej grupie: pierwsze miejsce przypadło Oli Kicie i Izie Zydorek, druga pozycja dla Julki Rusieckiej i Mai Kosmyk, a na trzecim miejscu uplasowały się Zuzia Kowalewska, Zuzia Drewicz i Hania Malinowska.

Dzielnie walczyły także nasze maluchy: Ada Puchała, Marysia Michalska i Kornelka Bąk, które rywalizowały w 3. grupie i wygrały 3 z 4 spotkań, dzięki czemu uplasowały się na 2. miejscu.

W trójkach dziewczęta wypadły tym razem nieco gorzej niż ostatnio, jedna wygrana i 2 porażki w najwyższej grupie pozwoliły na zajęcie miejsca 4. Postawa we wcześniejszych turniejach pozwoliła jednak uzyskać awans do półfinału.

Łaskovia I, trójki: Julia Gwis, Emilka Artwik, Nikola Strzelec, Nicola Burblis, Maja Zajączkowska.

Drugi zespół trójek zanotował jedną wygraną i jedną porażkę i zajął drugie miejsce w grupie drugiej.

Łaskovia II, trójki: Natalka Owczarek, Martyna Szwarczewska, Amelka Witaszczyk, Julia Bąk.

W najwyższej grupie czwórek ponownie niepokonany okazał się nasz pierwszy zespół, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że przez pierwsze mecze dziewczęta walczyły głównie o to żeby odnaleźć się na boisku po tygodniowej przerwie spowodowanej chorobami . Zadanie wykonane – można wracać pod kołdrę.

Łaskovia I, czwórki: Martyna Bulzacka, Zuzia Zydorek, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska i Hania Puchała.

Po bardzo solidnym turnieju w zeszłym tygodniu, tym razem nieco gorzej zaprezentował się nasz drugi zespół, który wygrał tylko 1 z 5 meczów i zajął 5. miejsce w najwyższej grupie. Szansa na rehabilitację już za 2 tygodnie w turnieju półfinałowym.

Łaskovia II, czwórki: Ania Martynowska, Maja Felczerek, Weronika Kula i Ada Piech.

Trzecia drużyna została rzucona na głęboką wodę i rywalizowała po raz pierwszy w najwyższej grupie. W niedzielę bez wygranej, co więcej kontuzji doznała Lena Michalska. Dziewczęta miały natomiast okazję do sprawdzenia się w gronie lepszych rywalek, co na pewno przyniesie efekty już wkrótce.

Łaskovia III, czwórki: Roksana Wojtasik, Kiara Palinceusz, Lena Michalska, Zuzia Młynarczyk, Ola Woźniak.

Wszystkie 3 czwórki awansowały do turnieju półfinałowego.

Nasz czwarty zespół w czwórkach zdobywał doświadczenie w grupie drugiej. 2 wygrane i 2 porażki to dobry prognostyk na przyszłość.

Łaskovia IV, czwórki: Amelka Krakowiak, Zuzia Gwis, Lena Dobroszek, Natalka Iwanowska, Wiktoria Zajda.

Dwa dni zmagań były okazją do rywalizacji dla niemal 40 dziewcząt zrzeszonych w naszym klubie. Wielkie brawa dla Was wszystkich za postawę podczas minionego weekendu!

Na górę