II liga

Pracowity weekend przed siatkarkami Łaskovii

Nadchodzący weekend będzie bardzo pracowity dla naszych siatkarek. Rozpoczną go w sobotę młodziczki, które rozegrają turniej grupy B w Łodzi. Po południu seniorki udadzą się na wyjazdowy mecz do Nadarzyna. W niedzielę natomiast juniorki zmierzą się we własnej hali z UKS Ozorków.

Łaskowianki weekendowe zmagania rozpoczną już o 9:30 w sobotę rano, kiedy to w łódzkiej hali MOSiR przy ul. Skorupki zespół młodziczek zadebiutuje w grupie B rozgrywek wojewódzkich. Nasze siatkarki awans do grupy B wywalczyły dwa tygodnie temu na turnieju grupy C w Ozorkowie, gdzie zajęły pierwsze miejsce. Na pewno czeka je bardzo trudne zadanie i już samo utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek byłoby dużym osiągnięciem. Rywalkami naszych siatkarek będą dwa zespoły Łódzkiego Klubu Sportowego oraz AS Zduńska Wola. Gospodynie po trzech turniejach rundy zasadniczej sklasyfikowane są na czwartym (drugi zespół) i szóstym (pierwszy zespół) miejscu w tabeli, zduńskowolanki zajmują miejsce siódme, natomiast nasz zespół znajduje się na dwunastej pozycji.

Trudne zadanie czeka również nasze seniorki, które udadzą się na wyjazdowy mecz do Nadarzyna, gdzie zmierzą się z tamtejszym GLKS. Podopieczne Bogdana Lipowskiego w pierwszej rundzie rozgrywek gościły zespół z Mazowsza we własnej hali i co prawda odniosły zwycięstwo, jednak aby to uczynić potrzebowały aż pięciu setów. Sobotnie rywalki łaskowianek, których grającym trenerem jest mistrzyni Europy z 2003 roku, Dominika Leśniewicz, z jednym zwycięstwem i czterema punktami zajmują obecnie dziewiątą pozycję w tabeli. Aby myśleć o awansie na bezpieczne, niezagrożone walką o utrzymanie miejsce, nasze siatkarki muszą sięgnąć w tym spotkaniu po zwycięstwo. Wynik meczu GLKS Nadarzyn – Łaskovia będziemy na bieżąco podawali na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkich kibiców spragnionych oglądania naszych siatkarek na żywo zapraszamy natomiast w niedzielę do hali przy ul. Berlinga 1, gdzie nasze juniorki w samo południe zmierzą się z UKS-em Ozorków. W pierwszej rundzie lepsze okazały się zajmujące trzecią pozycję w tabeli grupy A ozorkowianki, które zwyciężyły w trzech setach. Jak będzie tym razem? Aby się przekonać trzeba koniecznie odwiedzić halę przy Berlinga, jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę