III liga

Podsumowanie siatkarskiego maratonu i aktualna sytuacja w ligach!

Miniony tydzień obfitował w mecze rozgrywane w “szóstkach” niemal we wszystkich kategoriach wiekowych, w których w tym roku rywalizujemy. Nasze siatkarki, uczennice ZSM-T w Ostrowie walczyły w I i II lidze kadetek (tu wspomagane przez nasze młodziczki), w I lidze juniorek oraz III lidze kobiet.

W I lidze kadetek rozegraliśmy 2 wyjazdowe spotkania. W czwartek w Tuszynie zmierzyliśmy się w zaległym meczu z UMKS, a w piątek w Łodzi z drugą ekipą ŁKS Siatkówka Żeńska. Dwie wygrane bez straty seta sprawiły, że powróciliśmy na pozycję lidera I ligi, w której wyprzedzamy pierwszą ekipę ŁKS-u oraz UKS Lider Konstantynów Łódzki. To z tymi zespołami przyjdzie nam rozegrać dwa zaległe spotkania, pierwsze z nich jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, w środę, 21 grudnia o 18:30 zmierzymy się na własnym parkiecie z ŁKS Siatkówka Żeńska i już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na ten mecz!

UMKS Tuszyn – SMS Ostrów Łaskovia Łask 0:3
21:25, 19:25, 18:25

ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź II – SMS Ostrów Łaskovia Łask 0:3
18:25, 3:25, 7:25

Aktualna tabela I ligi kadetek:

1. SMS Ostrów Łaskovia Łask – 21 pkt
2. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź I – 19 pkt
3. UKS Lider Konstantynów Łódzki – 16 pkt
4. UMKS Tuszyn – 13 pkt
5. UKS Volley 34 Łódź – 3 pkt
6. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź II – 3 pkt


W II lidze kadetek nasze siatkarki udały się na wyjazdowy mecz do Sieradza z Tubądzin Volley MOSiR, z którego przywiozły 3 punkty. Dziewczęta umocniły się na czwartej pozycji w tabeli i mają jeszcze okazję na awans na trzecią lokatę, będzie to jednak bardzo trudna sztuka, gdyż po Nowym Roku czeka je mecz z niepokonanym liderem tabeli, MUKS LO 47 Budowlanymi Łódź. Łaskowianki niestety straciły już szanse na awans do półfinału wojewódzkiego, do którego kwalifikują się po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy II ligi, natomiast część naszych siatkarek z drugiej drużyny po zakończeniu fazy zasadniczej wzmocni na pewno w dalszej rywalizacji pierwszy zespół.

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – SMS Ostrów Łaskovia Łask II 0:3
8:25, 10:25, 8:25

Aktualna tabela II ligi kadetek – grupa A:

1. MUKS LO 47 Budowlani Łódź – 27 pkt
2. MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka – 16 pkt
3. UKS Ozorków – 16 pkt
4. SMS Ostrów Łaskovia Łask II – 13 pkt
5. MUKS Libero Pajęczno – 9 pkt
6. Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – 0 pkt


Weekendowa rywalizacja to także trzy spotkania w starszych kategoriach wiekowych: w I lidze juniorek oraz w III lidze kobiet.

W juniorkach tydzień kończymy na remis. W środę nadrabialiśmy zaległości w starciu z ŁKS Siatkówka Żeńska, który bez porażki prowadził w ligowej tabeli. Mecz zakończyliśmy bez zdobyczy punktowej i bez wygranego seta, choć przyznać trzeba, że w środowym starciu emocji nie brakowało. W niedzielę powetowaliśmy sobie środową porażkę wygraną za 3 punkty z WKS Wieluń, dzięki czemu zapewniliśmy sobie awans do finału wojewódzkiego! Oznacza to, że w dniach 3-5 lutego powalczymy w turnieju finałowym o czwarty z rzędu medal w tej kategorii wiekowej!

SMS Ostrów Łaskovia Łask – ŁKS Siatkówka Żeńska 0:3
19:25, 23:25, 23:25

SMS Ostrów Łaskovia Łask – WKS Wieluń 3:0
25:17, 25:19, 25:18

Aktualna tabela I ligi juniorek:

1. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź – 29 pkt
2. UKS Lider Konstantynów Łódzki – 23 pkt
3. SMS Ostrów Łaskovia Łask – 21 pkt
4. MUKS LO 47 Budowlani Łódź – 15 pkt
5. UMKS Tuszyn – 13 pkt
6. WKS Wieluń – 4 pkt
7. LUKS Asik Domaniewice – 0 pkt


W piątek rozegraliśmy piąty mecz w rozgrywkach III ligi kobiet. Dziewczęta podtrzymały dobrą passę odnosząc czwartą kolejną wygraną po wyjazdowym spotkaniu z MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice. Pierwsze dwa sety miały bardzo emocjonujący, wręcz dramatyczny przebieg i kończyły się na przewagi. W pierwszym secie ulegliśmy rywalkom mimo piłki setowej “w górze”, w drugiej partii “wyciągnęliśmy” wynik ze stanu 19:24. Dwie kolejne partie zakończyły się już naszą pewną wygraną i w efekcie w ligowej tabeli możemy dopisać sobie kolejne 3 punkty. Nasze siatkarki pozostają na pierwszym miejscu w tabeli w seniorskich rozgrywkach i bardzo mocno przybliżyły się do awansu do fazy play-off. Kolejne ligowe emocje w III lidze kobiet po Nowym Roku!

MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice – SMS Ostrów Łaskovia Łask 1:3
28:26, 27:29, 17:25, 13:25

Aktualna tabela III ligi kobiet:

1. SMS Ostrów Łaskovia Łask – 11 pkt
2. UKS AS Kyubi Zduńska Wola – 8 pkt
3. MKS Skier-Vis Skierniewice – 8 pkt
4. UKS Ozorków – 4 pkt
5. WKS Prosna Wieruszów – 2 pkt


Na górę