W Nadarzynie jak co roku na medal!

Nasze CZWÓRKI z rocznika 2007 wzięły udział w ogólnopolskim turnieju z okazji Święta Niepodległości, który 10 listopada odbył się w Nadarzynie. Dziewczęta z tego rocznika już trzeci rok z rzędu gościły na hali przy ulicy Żółwińskiej, przypomnijmy, że w ubiegłych latach wywalczyły brąz w dwójkach (2017) i srebro w trójkach (2018).

Łaskowianki jak burza przeszły przez fazę grupową wygrywając wszystkie mecze bez straty seta i nie pozwalając rywalkom na zdobycie więcej niż 10 punktów w żadnej z partii. Nasze siatkarki pokonały kolejno:

Akademię Siatkówki Tomaszów Mazowiecki 2:0 (15:1, 15:2)
UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (15:3, 15:7)
Sferis GLKS Nadarzyn II 2:0 (15:3, 15:7)
Trójkę Kobyłka 2:0 (15:9, 15:1)
Saską Warszawa 2:0 (15:8, 15:8)

W półfinale dziewczętom przyszło zmierzyć się z pierwszym zespołem gospodyń, które w pierwszym secie sprawiły łaskowiankom “zimny prysznic” zwyciężając 15:7. W drugiej i trzeciej odsłonie to już nasze siatkarki nadawały ton rywalizacji zwyciężając 15:10 i 11:7, dzięki czemu zapewniły sobie udział w wielkim finale.

Tam na łaskowianki czekały już aktualne mistrzynie Polski: Dwójka Zawiercie. Przypomnijmy, że w rozegranym w czerwcu w Zabrzu wielkim finale zawiercianki zwyciężyły z naszym zespołem 2:1. Ekipa Dwójki okazała się lepsza i tym razem wygrywając w dwóch setach 15:12 i 15:11. Naszym dziewczętom nie można odmówić woli walki, ale w meczu finałowym zabrakło konsekwencji w realizacji założonej taktyki, a także nieco pewności siebie.

Mimo porażki w finale łaskowiankom należą się ogromne brawa. To już drugi medal na ogólnopolskim turnieju czwórek zdobyty w tym roku przez nasze dziewczęta!

W Nadarzynie Łaskovię reprezentowały: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Ania Martynowska i Maja Felczerek.