Zawodniczki

Polki zagrają o medale!

Mimo porażki w 4 setach z reprezentacją Grecji, nasze siatkarki awansowały do półfinału Mistrzostw Europy kadetek, rozgrywanych w Serbii i Czarnogórze. W meczu z Greczynkami po raz kolejny mogliśmy oglądać wychowankę Łaskovii, Malwinę Smarzek, która tym razem zdobyła 13 punktów.Przed spotkaniem z Grecją nasza reprezentacja miała 3 punkty przewagi nad zajmującą 3-cie miejsce w tabeli grupy I drużyną Czech. Aby awansować do półfinału nasze siatkarki musiały więc zdobyć przynajmniej 1 punkt w swoim spotkaniu (czyli wygrać przynajmniej 2 sety) lub liczyć, że Czeszki nie wygrają z Włoszkami za 3 punkty (3:0 lub 3:1). Mimo iż pierwszy warunek nie został spełniony i Greczynki pokonały naszą drużynę, po emocjonującym spotkaniu 3:1, to jednak dzięki sportowej postawie dziewcząt z Italii (3:0 z Czechami) Polki mogły cieszyć się z awansu do fazy medalowej.

W spotkaniu z Grecją Malwina pojawiła się na boisku w drugim secie i pozostała na nim do końca spotkania, zdobywając 13 punktów – wszystkie atakiem – kończąc 13 z 28 posłanych do niej piłek.

W meczu półfinałowym nasze siatkarki zmierzą się z niepokonanymi do tej pory Turczynkami. Początek spotkania w sobotę o godz. 18:00. Transmisję z meczu będzie można oczywiście obejrzeć za pośrednictwem telewizji internetowej Laola1.tv.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę