Minisiatkówka

Minisiatkarki towarzysko grały w szóstkach

Nie miały w miniony weekend wytchnienia od siatkówki nasze minisiatkarki. Aż 7 dziewcząt, które rywalizowało w sobotę w turnieju półfinałowym Mistrzostw Województwa w kategorii trójek (rocznik 2007) zagrało w niedzielę wspólnie z koleżankami z czwórek (3 dziewczęta z rocznika 2006) i naszym rodzynkiem z rocznika 2005, Mają Rozkal w towarzyskim turnieju szóstek rozegranym w hali Gimnazjum nr 2.

Oprócz łaskowianek w zawodach wzięły też udział zespoły: Volley 34 Łódź, UMKS-u Tuszyn i Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Dla naszych dziewcząt było to doskonałe przetarcie w szóstkach, a dla części z nich były to pierwsze rozegrane mecze na “dużym” boisku.

Mecze rozgrywane były w formie 3 setów, bez względu na końcowy wynik, pierwsze dwie partie rozgrywane były do 25 punktów, a set trzeci do 15.

Ostatecznie w zawodach triumfował Volley 34 Łódź odnosząc komplet zwycięstw, drugie miejsce z jedną porażką zajął Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, na trzecim miejscu uplasował się zespół z Tuszyna, a na czwartym Łaskovia.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Łaskovia – Tuszyn 1:2 (21:25, 25:18, 5:15)
Volley 34 – Sieradz 2:1

Łaskovia – Sieradz 0:3 (15:25, 21:25, 17:19)
Volley 34 – Tuszyn 2:1

Łaskovia – Volley 34 1:2 (22:25, 22:25, 15:5)
Sieradz – Tuszyn 2:1

Mimo trzech porażek gra naszych siatkarek mogła napawać optymizmem, a czym dłużej turniej trwał tym lepiej ona wyglądała. Oczywiście zdarzały się błędy i nieporozumienia, ale na tym etapie muszą się one pojawiać. Na szczególne wyróżnienie za niedzielną postawę zasłużyły: Martyna Bulzacka, która po raz pierwszy miała okazję w pełnym wymiarze zaprezentować się w szóstkach na pozycji rozgrywającej oraz Hania Puchała i Karolina Kulczyńska za odważną grę w ataku, a także Maja Felczerek, dla której był to debiut na dużym boisku.

Dziewczęta czekają teraz decydujące spotkania w swoich kategoriach wiekowych, a do rywalizacji ze starszymi koleżankami powrócą dopiero w przyszłym sezonie, kiedy to będą grać w lidze wojewódzkiej młodziczek.

Łaskowianki zagrały w składzie: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Julia Bryl, Maja Felczerek, Hania Puchała, Maja Rozkal, Martyna Michalak, Ania Martynowska, Amelia Piotrowicz, Natalia Drewnowska oraz Julia Majda.

Na górę