Kadetki

Dużo emocji w kadetkach!

W miniony weekend nasze kadetki (rocznik 2004 i młodsze), choć tak naprawdę młodziczki uzupełnione naszym kadetkowym “rodzynkiem”, Zuzią Gruchaj rozegrały 2 mecze ligi wojewódzkiej.

W piątek do hali ZSM-T w Ostrowie zawitały nasze dobre znajome z UKS Volley 34 Łódź, aby rozegrać zaległe spotkanie 11. kolejki grupy 1.

Jak zawsze w meczach obu drużyn nie brakowało wrażeń, zwrotów sytuacji i ciekawego widowiska.

Ostatecznie “vollejki” zwyciężyły 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:22). Szkoda zwłaszcza trzeciego seta, w którym prowadziliśmy już 17:11, ale we znaki dała nam się świetnie dysponowana przez cały mecz Oliwka Ciechulska, która silnym serwisem z wyskoku podgoniła wynik. Łaskowianki miały co prawda w górze piłkę setową, ale końcówkę lepiej wytrzymały łodzianki.

W czwartym secie odrobiliśmy 5-punktową stratę, doprowadzając do stanu 20:20, ale kolejne 2 asy Oliwki Ciechulskiej spowodowały, że Volley odskoczył i nie dał wydrzeć sobie 3 punktów.

Brawa dla podopiecznych Sylwii Jasińskiej i Marcina Sapińskiego, a dla naszych siatkarek to kolejna cenna lekcja, która – miejmy nadzieję – zaprocentuje w ich docelowej kategorii wiekowej – młodziczek.

Szansa na przełamanie nastąpiła już kolejnego dnia! Punktualnie o 8:00 w sobotę wyruszyliśmy na kolejny mecz kadetek, tym razem czekała nas daleka podróż do Rawy Mazowieckiej.

W tym spotkaniu odnieśliśmy pewne zwycięstwo 3:0 (25:15, 25:8, 25:20), choć nieco biedy napytaliśmy sobie w trzecim secie, gdzie ze stanu 12:9 dla nas zrobiło się 17:13 dla gospodyń. W końcówce zachowaliśmy jednak więcej chłodnej głowy, a kolejne udane wejście zaliczyła Natalia Kiejnich, która silnym serwisem wyprowadziła nas na prowadzenie.

Była to nasza siódma wygrana w jedenastym meczu kadetek w tym sezonie. Na kolejkę przed końcem fazy ligowej zapewniliśmy sobie trzecie miejsce w grupie 1, oznacza to, że dziewczęta wezmą udział w dwumeczu barażowym o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Ich rywalkami będzie trzeci zespół z grupy 2: Czwórka Aleksandrów Łódzki lub Lider Konstantynów Łódzki. Decydujące mecz rozegrane zostaną między 26 a 28 lutego.

W kadetkach Łaskovię reprezentują: Martyna Bulzacka, Weronika Kula, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Roksana Wojtasik, Anna Martynowska, Zuzia Gruchaj, Natalia Kiejnich, Julia Bryl, Lena Jokiel i Paulina Fister.

Na górę