Minisiatkówka

Złoty medal czwórek w Błoniu i IV miejsce młodziczek w Tuszynie

Nie zaliczą do udanych minionego weekendu nasze młodziczki (rocznik 2005 i młodsze), które w sobotę rywalizowały w Tuszynie w trzecim turnieju fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej.

Nasze siatkarki dzielnie walczyły z rywalkami i zostawiły serducho na boisku, ale tym razem nie wystarczyło to do utrzymania w grupie.

Dziewczęta uległy 1:2 Czwórce Aleksandrów Łódzki (choć za drugiego seta przeciwko zdecydowanie starszym koleżankom należą im się duże brawa) i 0:2 UMKS-owi Tuszyn i ostatecznie zajęły czwarte miejsce w turnieju.

Łaskowianki powetowały sobie sobotnie niepowodzenie dzień później, kiedy to rywalizowały – już w gronie swoich rówieśniczek z rocznika 2007 – w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Błonie w kategorii czwórek.

Tu nasze siatkarki okazały się bezkonkurencyjne, prowadząc od początku do końca we wszystkich sześciu rozegranych spotkaniach, dzięki czemu do Łasku przywiozły złote medale i puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

W turnieju oprócz Łaskovii wzięła udział cała plejada zespołów z Mazowsza, m.in. zeszłoroczne finalistki Mistrzostw Polski w trójkach (Sparta Warszawa oraz Beta Błonie), z którymi mieliśmy okazję rywalizować w Zabrzu, a także młodsze o rok brązowe medalistki Mistrzostw Polski w dwójkach reprezentujące Polonez Wyszków.

Łaskowianki pokonały kolejno:

  • Spartę Grodzisk Mazowiecki 25:3,
  • LTS Legionovię Legionowo 25:10,
  • Poloneza Wyszków 25:14,
  • Betę Błonie I 25:14,
  • Betę Błonie II 25:10,
  • a w wielkim finale Spartę Warszawa 25:22.

W Błoniu i Tuszynie Łaskovię reprezentowały: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hanna Puchała, Anna Martynowska, Amelia Piotrowicz, Maja Rozkal, Julia Bryl, Julia Majda, Maja Felczerek, Weronika Kula i Kiara Palinceusz.

Na górę