Minisiatkówka

Wielkie emocje półfinałowe i awans do finału czwórek

W niedzielę w Konstantynowie Łódzkim odbył się turniej półfinałowy wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder+Sport w kategorii czwórek (dziewczęta z rocznika 2004 i młodsze). Na starcie stanęło 16 zespołów, które wcześniej pomyślnie przebrnęły fazę eliminacyjną. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy, a 2 najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskały awans do turnieju finałowego.

Łaskowianki trafiły do grupy G, gdzie ich rywalkami były siatkarki: SP Dąbrowa nad Czarną, Skier-Visu Skierniewice oraz Włókniarza Zgierz.

W pierwszym spotkaniu podopieczne Mai Lipowskiej zmierzyły się z drużyną Szkoły Podstawowej z Dąbrowy nad Czarną. Po gładkiej wygranej w pierwszej partii 15:8 nasze siatkarki w drugim secie prowadziły już 13:9, jednak rywalki doprowadziły do wyrównania, a następnie zwyciężyły 17:15. Tie-breaka ponownie lepiej zaczęła Łaskovia prowadząc przy zmianie stron 6:2, jednak końcówka znów należała do przeciwniczek, które zwyciężyły 11:7 i w całym meczu 2:1.

Drugimi rywalkami łaskowianek były siatkarki Włókniarza Zgierz. Pierwszy set nie zapowiadał zwycięstwa naszych siatkarek. Włókniarz szybko osiągnął kilkupunktową przewagę i mimo że w końcówce Łaskovia zniwelowała część strat to pierwsza odsłona zakończyła się wygraną rywalek 15:13. Role odwróciły się w drugim secie, w którym podopieczne Mai Lipowskiej zwyciężyły 15:7. Tie-break również dla naszych zawodniczek (11:5) i 2:1 w całym meczu dla Łaskovii.

Przed ostatnim starciem ze Skier-Visem Skierniewice wiadomo było, że zwyciężczynie spotkania znajdą się wśród dwóch najlepszych zespołów w grupie i awansują do turnieju finałowego. Stawka meczu nie podziałała paraliżująco na łaskowianki, które wygrały w partii pierwszej 15:13. W secie drugim to jednak rywalki okazały się znacznie lepsze gładko zwyciężając 15:7. O wszystkim zadecydował tie-break, który nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Mai Lipowskiej. Skierniewiczanki szybko objęły czteropunktowe prowadzenie 5:1, a przy zmianie stron było 6:2. Kolejny punkt zdobyła jednak Łaskovia, w barwach której w polu zagrywki pojawiła się Kamila Rozwalak. Seria skutecznych serwisów w wykonaniu Kamili dała łaskowiankom dwupunktową przewagę, której nasze siatkarki nie oddały już do końca meczu zwyciężając ostatecznie 11:8 w decydującej partii i 2:1 w całym spotkaniu, co wywołało wybuch radości wśród zawodniczek i licznie towarzyszących im tego dnia kibiców.

Łaskovia zajęła w swojej grupie półfinałowej drugie miejsce i awansowała do turnieju finałowego, który 4 czerwca odbędzie się również w Konstantynowie Łódzkim. Miejsce pierwsze dla SP z Dąbrowy nad Czarną, która skończyła sobotnią rywalizację z kompletem wygranych.

kinderki2016polfinal4wyniki

W finale wojewódzkim nasze siatkarki zagrają w grupie A, gdzie ich rywalkami będą: UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, AS Skra Bełchatów i UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki.

kinderki2016final4grupy

Barwy Łaskovii na turnieju półfinałowym w Konstantynowie Łódzkim reprezentowały: Kamila Rozwalak (8), Alicja Jaryszek (3), Martyna Kmiecik (5), Amelia Różańska (7), Kaja Kosiec (2) oraz Julia Gajda (4).

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę