Minisiatkówka

Wielki finał dwójek i trójek za nami

W minioną sobotę w Konstantynowie Łódzkim odbył się turniej finałowy wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder+Sport w kategorii dwójek i trójek. Do decydującej fazy zakwalifikowało się osiem najlepszych zespołów w każdej kategorii, które wcześniej przeszły przez gęste sito turniejów eliminacyjnych. W gronie walczących o medale mistrzostw województwa trójek znalazły się siatkarki Łaskovii, które wcześniej wygrały dwa turnieje eliminacyjne i zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym.

Finalistki rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek i trójek

Finalistki rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek i trójek

Nasze siatkarki trafiły do grupy E, w której zmierzyły się kolejno z: UKS Czwórką Aleksandrów Łódzki, Liderem Konstantynów Łódzki II i UMKS-em Tuszyn. Niestety w starciach grupowych przeciwniczki okazały się silniejsze, a łaskowianki doznały trzech porażek. Najbliżej zwycięstwa podopieczne Mai Lipowskiej były w pierwszym meczu z Czwórką Aleksandrów Łódzki, który przegrały po dwóch wyrównanych setach 13:15 i 12:15. Czwarte miejsce w grupie sprawiło, że Łaskovia zagrała w meczu o miejsce VII w całym turnieju, a rywalkami naszych zawodniczek był zespół UKS Volley 34 II Łódź. Mimo, że nie był to mecz o medale obie drużyny zaciekle walczyły do samego końca, a łaskowianki zwycieżyły po emocjonującym tie-breaku.

Kapitan Łaskovii, Alicja Jaryszek odbiera dyplom za VII miejsce w wielkim finale

Kapitan Łaskovii, Alicja Jaryszek odbiera dyplom za VII miejsce w wielkim finale

Mecze medalowe zostały zdominowane przez gospodynie. W kategorii trójek w spotkaniu o złoto Lider I Konstantynów Łódzki pokonał po tie-breaku Lidera II. Brąz przypadł UMKS-owi Tuszyn, który gładko zwyciężył z UKS Siata Łódź. W dwójkach złoto również dla siatkarek Lidera, które w finale zwyciężyły z Czwórką Aleksandrów Łódzki. Miejsce trzecie dla Volley 34 Łódź po wygranej nad INS-EL MKS 16 Łódź. Medalistki będą reprezentować województwo łódzkie na turnieju finałowym mistrzostw Polski, który odbędzie się w lipcu w Częstochowie.

Medalistki w kategorii dwójek: Czwórka Aleksandrów, Lider Konstantynów i Volley 34 Łódź

Medalistki w kategorii dwójek: Czwórka Aleksandrów, Lider Konstantynów i Volley 34 Łódź

Ostatecznie, w gronie 46 zespołów, które stanęły na starcie rozgrywek wojewódzkich nasze siatkarki zajęły siódme miejsce. W sumie we wszystkich etapach łaskowianki rozegrały 17 meczów, odnosząc 13 zwycięstw i doznając tylko 4 porażek.

Medalistki w kategorii trójek: Lider II i I Konstantynów oraz UMKS Tuszyn

Medalistki w kategorii trójek: Lider II i I Konstantynów oraz UMKS Tuszyn

W finale wojewódzkim Łaskovię reprezentowały: Alicja Jaryszek, Paulina Olszacka i Nadia Miksa. Poza nimi we wcześniejszych fazach rozgrywek brały udział Ola Jaszczak i Olga Łukaszewska, które niestety były nieobecne na turnieju finałowym.

Finał wojewódzki trójek – Konstantynów Łódzki – 14.05.2016

Grupa E:

Łaskovia Łask – Czwórka Aleksandrów Łódzki 0:2 (13:15, 12:15)
Łaskovia Łask – Lider Konstantynów Łódzki II 0:2 (10:15, 10:15)
Łaskovia Łask – UMKS Tuszyn 0:2 (6:15, 10:15)

O VII miejsce:

Łaskovia Łask – Volley 34 II Łódź 2:1

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę