II liga

Weekend na medal! Wygrywały: seniorki, dwójki, trójki i czwórki

To był bardzo udany weekend w wykonaniu siatkarek Łaskovii, które w sobotę i w niedzielę rozegrały w sumie kilkadziesiąt meczów w 4 kategoriach wiekowych. Nasze drugoligowe seniorki w końcu “odczarowały” Warszawę i przywiozły do Łasku 3 punkty ze spotkania z tamtejszą Spartą. Świetnie spisały się też nasze najmłodsze siatkarki, które w hali powiatowej “Elektryka” rozegrały turnieje eliminacyjne wojewódzkiej ligi minisiatkówki. Łaskowianki wygrały 4 grupy eliminacyjne: po jednej w dwójkach i w czwórkach oraz 2 w trójkach.

Miła niespodzianka w dwójkach, trójki zgodnie z planem

Rywalizacja najmłodszych rozpoczęła się już w sobotę rano, kiedy to w hali “Elektryka” do walki przystąpiło ponad 40 zespołów, reprezentujących 10 klubów z całego województwa.

Najmilszą niespodziankę w kategorii dwójek, w której rywalizują dziewczynki z rocznika 2008 i młodsze sprawiły nam Oliwia Czajka i Julia Gwis, dzielnie wspierane przez Aurelię Chełmik. Nasze siatkarki, które do tej pory doświadczenia zbierały na turniejach ogólnopolskich, gdzie rywalizowały z dużo silniejszymi od siebie rywalkami tym razem spisały się na medal, wygrały wszystkie mecze w swojej grupie eliminacyjnej i zajęły w niej pierwsze miejsce, dzięki czemu fazę zasadniczą ligi wojewódzkiej rozpoczną w najwyższej grupie. Brawo!

Julia Gwis, Aurelia Chełmik i Oliwia Czajka z pierwszym miejscem w grupie w dwójkach!

Bardzo dobrze spisały się też młodsze od większości rywalek Ola Kita i Zuzia Kowalewska z rocznika 2009, które wygrały 2 z 4 spotkań i w swojej grupie eliminacyjnej zajęły miejsce trzecie.

Dobrego wyniku spodziewaliśmy się przede wszystkim w trójkach (rocznik 2007) i tam nie zawiodły Łaskovia I: Martyny: Bulzacka i Michalak, Karolina Kulczyńska i Amelia Piotrowicz oraz Łaskovia II: Hania Puchała, Ania Martynowska, Maja Felczerek i Kiara Palinceusz. Oba zespoły wygrały swoje grupy eliminacyjne bez straty seta, w każdym z meczów zdecydowanie przeważając nad rywalkami i fazę zasadniczą również rozpoczną w najwyższej grupie.

Łaskovia I: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Amelia Piotrowicz i Martyna Michalak – na razie w trójkach niepokonane w całym województwie

Łaskovia II: Hania Puchała, Maja Felczerek, Ania Martynowska i Kiara Palinceusz – pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną

Jedno spotkanie w kategorii trójek wygrała także Łaskovia IV: Ola Woźniak, Zuzia Gwis i Natalia Iwanowska, które zajęły trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Nasze pozostałe zespoły dzielnie przecierały minisiatkarski szlak i co prawda zakończyły dzisiejsze zmagania bez wygranej, ale co się odwlecze to nie uciecze. Dziewczęta zebrały dziś bezcenne doświadczenia, które na pewno zaprocentują na kolejnych turniejach.

W pozostałych zespołach zagrały:

Łaskovia III – trójki – Ada Piech, Zuzia Młynarczyk, Lena Michalska i Zuzia Zydorek

Łaskovia III – dwójki – Amelia Janeczek, Natalia Owczarek i Zuzia Przychodzka

Łaskovia IV – dwójki – Julia Bąk, Blanka Karpińska i Blanka Pałuszyńska

Łaskovia V – dwójki – Marysia Michalska, Iza Zydorek i Maja Kosmyk – tu warto dodać, że dziewczynki są naszym najmłodszym zespołem (rocznik 2010)

Seniorki “odczarowały” Warszawę

Miłą niespodziankę sprawiły nam w sobotnie popołudnie nasze drugoligowe seniorki, które w wyjazdowym meczu pokonały ESPES Spartę Warszawa 3:1 (18:25, 25:22, 25:19, 25:22).

Aż ciężko w to uwierzyć, ale w naszym dziewiątym drugoligowym sezonie było to dopiero… pierwsze zwycięstwo odniesione w stolicy. Do tej pory udawało nam się z warszawskimi zespołami wygrywać we własnej hali lub gdy mecze rozgrywane były w innych lokalizacjach, poza Warszawą, ale stołeczne parkiety pozostawały dla nas do dziś “zaczarowane”.

Brawa dla dziewcząt i trenera Bogdana, który po pierwszym secie trochę zamieszał na boisku, ale skutek w postaci 3 punktów zdecydowanie na medal!

Oto co o meczu napisał serwis “Warszawa Kibicuje Siatkówce”: Bolesną porażkę zanotowały również siatkarki ESPES Sparta Warszawa. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego wygrały wprawdzie pierwszą odsłonę konfrontacji ze znacznie niżej notowaną Łaskovią, jednak zupełnie pogubiły się w dalszej części meczu. Duża ilość błędów własnych i seryjnie tracone punkty były przyczyną porażki zespołu z Bielan, który wciąż nie może odnaleźć stabilnej firmy z początku sezonu.

Fot. Marcin Selerski – http://marcin.biz/

ESPES Sparta Warszawa – Łaskovia Łask 1:3
25:18, 22:25, 19:25, 22:25

Skład Łaskovii: Patrycja Lipińska, Paulina Czubak, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Wiktoria Latosiewicz, Malwina Schonhofer, Julia Rychlik, Oliwia Marciniak (libero) oraz Justyna Sagan, Laura Patora, Nikola Miązek (libero), Sylwia Jaskólska, Dominika Kołodziejczyk; trener: Bogdan Lipowski.

W kolejnym meczu łaskowianki podejmą we własnej hali Chemik Olsztyn. Mecz w najbliższą sobotę, 19 stycznia o 18:00, tradycyjnie w “Elektryku” przy ul. Warszawskiej 13.

Czwórki poszły w ślady młodszych i starszych koleżanek

W ślad za naszymi dwójkami, trójkami i seniorkami podążyły w niedzielę czwórki z rocznika 2006, które w turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej pewnie wygrały wszystkie cztery spotkania bez straty seta i zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Łaskowianki wystąpiły tradycyjnie w składzie: Julia Majda, Julia Bryl, Paulina Hajdo, Natalia Łuczak, Natalia Drewnowska i Kaja Junkiewicz.

Areną zmagań była Hala Powiatowa w Łasku, która w miniony weekend po raz kolejny ugościła masę najmłodszych siatkarek z całego województwa. Przez 2 dni w zorganizowanych przez nas zawodach rywalizowało ok. 170 dziewcząt, a Powiat Łaski i Gmina Łask ponownie zaprezentowały się jako wspaniali ambasadorzy propagowania aktywnego trybu życia wśród dzieci!

Czwórki: Julia Majda, Paulina Hajdo, Kaja Junkiewicz, Julia Bryl, Natalia Łuczak i Natalia Drewnowska

Alicja Jaryszek na kolejnym zgrupowaniu Kadry Polski

Na zakończenie weekendu jeszcze jedna bardzo miła informacja. Na kolejne zgrupowanie Kadry Polski U-16 udała się w niedzielę Alicja Jaryszek! Dobra forma Ali w rozgrywkach ligowych i turniejach towarzyskich została po raz kolejny doceniona przez trenera kadry, Andrzeja Krowiaka, który powołał Alicję na zgrupowanie w Kędzierzynie-Koźlu (13-20 stycznia). Warto dodać, że Ala w tym sezonie reprezentuje barwy UKS Lider Konstantynów Łódzki i wraz ze swoim zespołem jak do tej pory jest niepokonana w naszym województwie w kategorii młodziczek. Trzymamy kciuki za Alicję, a ponadto mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje kolejnymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej!

Na górę