Kadetki

Udany występ kadetek w Łodzi

Z trzecim miejscem z drugiego wojewódzkiego turnieju eliminacyjnego wróciły do Łasku kadetki Łaskovii. Młode łaskowianki (dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze) w dwudniowych zawodach rozegranych na obiektach Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi odniosły trzy zwycięstwa i doznały dwóch porażek.

Podopieczne Filipa Lipowskiego walczyły w weekend z tymi samymi przeciwniczkami, z którymi przyszło im się zmierzyć w pierwszym turnieju eliminacyjnym rozegranym dwa tygodnie wcześniej w Łasku. Podobnie jak przed dwoma tygodniami, w pierwszym meczu łaskowianki pokonały Volley Team Żychlin 2:0 (25:18, 25:12). W drugim spotkaniu nasze siatkarki zrewanżowały się zawodniczkom MKS-u 16 Łódź, którym uległy w Łasku 1:2. Tym razem górą była Łaskovia zwyciężając 2:0 (25:16, 25:20). W ostatnim starciu pierwszego dnia turnieju zdecydowanie lepszy od naszych siatkarek okazał się Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Drugi dzień zawodów łaskowianki rozpoczęły od wygranej bez straty seta z gospodyniami – Salosem-Wodna Łódź. W ostatnim meczu przeciwniczkami Łaskovii był drugi zespół Dargfilu, który w pierwszym turnieju gładko rozprawił się z naszymi siatkarkami. Tym razem dziewczęta postawiły zacięty opór przeciwniczkom i co prawda zeszły z parkietu pokonane, ale należą im się duże słowa pochwały za zaprezentowaną grę i walkę do końca, o której najlepiej świadczą wyniki poszczególnych setów (23:25, 21:25).

Łaskovia zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, więc fazę zasadniczą rozgrywek wojewódzkich rozpocznie od grupy III. Swoje rywalki łaskowianki poznają na początku tygodnia. Przypomnijmy, że faza zasadnicza składa się z trzech rund, w których zespoły rywalizują w czterozespołowych grupach, systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Po zakończeniu każdej z rund pierwszy zespół grupy awansuje do grupy wyższej, a ostatnia drużyna spada do grupy niższej.

II turniej eliminacyjny kadetek – Łódź – 8-9 października

Łaskovia – Volley Team Żychlin 2:0 (25:18, 25:12)
Łaskovia – MKS 16 Łódź 2:0 (25:16, 25:20)
Łaskovia – Dargfil I Tomaszów Mazowiecki 0:2 (12:25, 9:25)
Łaskovia – Salos-Wodna Łódź 2:0 (25:18, 25:20)
Łaskovia – Dargfil II Tomaszów Mazowiecki 0:2 (23:25, 21:25)

Skład Łaskovii:

Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Aleksandra Felcenloben, Natalia Hajdukiewicz, Marika Grzesiak, Natalia Ludwisiak, Kaja Sobolewska, Julia Mosińska, Karolina Chwiałkowska, Alicja Jaryszek, Kamila Rozwalak

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę