Kadetki

Udany występ kadetek w Łodzi

Z trzecim miejscem z drugiego wojewódzkiego turnieju eliminacyjnego wróciły do Łasku kadetki Łaskovii. Młode łaskowianki (dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze) w dwudniowych zawodach rozegranych na obiektach Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi odniosły trzy zwycięstwa i doznały dwóch porażek.

Podopieczne Filipa Lipowskiego walczyły w weekend z tymi samymi przeciwniczkami, z którymi przyszło im się zmierzyć w pierwszym turnieju eliminacyjnym rozegranym dwa tygodnie wcześniej w Łasku. Podobnie jak przed dwoma tygodniami, w pierwszym meczu łaskowianki pokonały Volley Team Żychlin 2:0 (25:18, 25:12). W drugim spotkaniu nasze siatkarki zrewanżowały się zawodniczkom MKS-u 16 Łódź, którym uległy w Łasku 1:2. Tym razem górą była Łaskovia zwyciężając 2:0 (25:16, 25:20). W ostatnim starciu pierwszego dnia turnieju zdecydowanie lepszy od naszych siatkarek okazał się Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Drugi dzień zawodów łaskowianki rozpoczęły od wygranej bez straty seta z gospodyniami – Salosem-Wodna Łódź. W ostatnim meczu przeciwniczkami Łaskovii był drugi zespół Dargfilu, który w pierwszym turnieju gładko rozprawił się z naszymi siatkarkami. Tym razem dziewczęta postawiły zacięty opór przeciwniczkom i co prawda zeszły z parkietu pokonane, ale należą im się duże słowa pochwały za zaprezentowaną grę i walkę do końca, o której najlepiej świadczą wyniki poszczególnych setów (23:25, 21:25).

Łaskovia zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, więc fazę zasadniczą rozgrywek wojewódzkich rozpocznie od grupy III. Swoje rywalki łaskowianki poznają na początku tygodnia. Przypomnijmy, że faza zasadnicza składa się z trzech rund, w których zespoły rywalizują w czterozespołowych grupach, systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Po zakończeniu każdej z rund pierwszy zespół grupy awansuje do grupy wyższej, a ostatnia drużyna spada do grupy niższej.

II turniej eliminacyjny kadetek – Łódź – 8-9 października

Łaskovia – Volley Team Żychlin 2:0 (25:18, 25:12)
Łaskovia – MKS 16 Łódź 2:0 (25:16, 25:20)
Łaskovia – Dargfil I Tomaszów Mazowiecki 0:2 (12:25, 9:25)
Łaskovia – Salos-Wodna Łódź 2:0 (25:18, 25:20)
Łaskovia – Dargfil II Tomaszów Mazowiecki 0:2 (23:25, 21:25)

Skład Łaskovii:

Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Aleksandra Felcenloben, Natalia Hajdukiewicz, Marika Grzesiak, Natalia Ludwisiak, Kaja Sobolewska, Julia Mosińska, Karolina Chwiałkowska, Alicja Jaryszek, Kamila Rozwalak

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę