II liga

Udany pierwszy sprawdzian łaskowianek

Przygotowujące się do zbliżającego się sezonu drugiej ligi siatkarki Łaskovii rozegrały pierwsze spotkania kontrolne. W minioną sobotę łaskowianki wzięły udział w turnieju jubileuszowym zorganizowanym z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Częstochowianka, który rozegrano w Częstochowie.

Przeciwniczkami podopiecznych Bogdana Lipowskiego oprócz gospodyń były także zespoły Sokoła 43 AZS AWF Katowice oraz Bluesoft Mazovii Warszawa. Dwie pierwsze drużyny będą w przyszłym sezonie grupowymi rywalkami łaskowianek w II lidze. Sprawdzian można uznać za udany, ponieważ łaskie siatkarki zwyciężyły we wszystkich trzech turniejowych meczach i zajęły pierwsze miejsce.

W inauguracyjnym spotkaniu sobotnich zawodów Łaskovia zmierzyła się z Częstochowianką. Początek meczu należał do gospodyń, które w dużej mierze dzięki dobrej postawie w polu zagrywki szybko objęły prowadzenie 14:8. Później siatkarki z Łasku poprawiły skuteczność odbioru i dołożyły do tego dobrą grę w obronie, co najpierw pozwoliło im zniwelować straty, a później wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrały seta 25:22. Set drugi to od początku do końca bardzo konsekwentna gra częstochowianek, które przez całą partię kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku zwyciężając 25:17. O końcowym wyniku zadecydował set trzeci (turniejowe mecze rozgrywano w formie trzech setów, bez względu na wynik, a trzecia odsłona grana była do 15 punktów), w którym lepsza okazała się Łaskovia zwyciężając 15:12.

W drugim turniejowym starciu Mazovia wygrała z zespołem z Katowic 3:0, by następnie uznać wyższość Częstochwianki (2:1 dla gospodyń).

Kolejny pojedynek stoczyły ze sobą Łaskovia i Sokół 43 AZS AWF. Zespół Bogdana Lipowskiego skrzętnie wykorzystywał dużą ilość błędów popełnianych przez katowiczanki, dzięki czemu zwyciężył w dwóch pierwszych odsłonach. Również dodatkowa partia, w której szansę na grę w łaskiej drużynie dostały zawodniczki rezerwowe zakończyła się wygraną łaskowianek 15:13, mimo że przeciwniczki w pewnym momencie prowadziły już różnicą 5 punktów.

Najbardziej zaciętym spotkaniem sobotniej rywalizacji był pojedynek Łaskovii i Mazovii. Oba zespoły doskonale się znają, ponieważ przez ostatnie dwa sezony wspólnie rywalizowały w ramach rozgrywek grupy trzeciej II ligi. Mecz lepiej rozpoczęły warszawianki, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Stołeczny zespół imponował silnymi zbiciami, które raz po raz lądowały w polu łaskowianek. W połowie pierwszej partii podopieczne Bogdana Lipowskiego ustabilizowały jednak grę w obronie i powoli zaczęły odrabiać straty, dzięki czemu udało im się doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek prowadzonych przez Jakuba Ślusarczyka, które wygrały 25:23 i objęły prowadzenie w spotkaniu. Seta drugiego kontrolowały siatkarki Łaskovii, które już na początku tej odsłony uzyskały kilka oczek przewagi. W końcówce Mazovia zniwelowała co prawda część strat, ale przewaga łaskowianek była zbyt duża i partia druga zakończyła się wynikiem 25:22. Decydującego seta, podobnie jak cały mecz lepiej rozpoczęły warszawianki i przy stanie 11:7 wydawało się, że ze spotkania to one wyjdą zwycięsko. Końcówka należała jednak do drużyny z Łasku (15:13), a decydujący punkt zdobyła blokiem kapitan Łaskovii Aleksandra Mielczarek-Błońska.

W ostatnim meczu turnieju Częstowianka pokonała Sokół 43 AZS AWF 2:1.

Wyniki turnieju jubileuszowego z okazji 80-lecia KS Częstochowianka

KS Częstochowianka – ŁMLKS Łaskovia 1:2 (22:25, 25:17, 12:15)
Bluesoft Mazovia Warszawa – Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:0
Częstochowianka – Mazovia 2:1
Łaskovia – Sokół 3:0
Łaskovia – Mazovia 2:1 (23:25, 25:22, 15:13)
Częstochowianka – Sokół 2:1

Klasyfikacja turnieju

1. ŁMLKS Łaskovia
2. KS Częstochowianka
3. Bluesoft Mazovia Warszawa
4. Sokół 43 AZS AWF Katowice

Łaskowianki do Częstochowy pojechały w następującym składzie: Joanna Gruszka, Agata Gwardecka, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Magdalena Stasiak, Paulina Czubak, Maja Daleszczyk, Aleksandra Pizon, Agnieszka Gonerska, Julia Wojtaszek, Angelika Mierzyńska, Kinga Markiewicz oraz Maja Lipowska.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę