II liga

Udany pierwszy sprawdzian łaskowianek

Przygotowujące się do zbliżającego się sezonu drugiej ligi siatkarki Łaskovii rozegrały pierwsze spotkania kontrolne. W minioną sobotę łaskowianki wzięły udział w turnieju jubileuszowym zorganizowanym z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Częstochowianka, który rozegrano w Częstochowie.

Przeciwniczkami podopiecznych Bogdana Lipowskiego oprócz gospodyń były także zespoły Sokoła 43 AZS AWF Katowice oraz Bluesoft Mazovii Warszawa. Dwie pierwsze drużyny będą w przyszłym sezonie grupowymi rywalkami łaskowianek w II lidze. Sprawdzian można uznać za udany, ponieważ łaskie siatkarki zwyciężyły we wszystkich trzech turniejowych meczach i zajęły pierwsze miejsce.

W inauguracyjnym spotkaniu sobotnich zawodów Łaskovia zmierzyła się z Częstochowianką. Początek meczu należał do gospodyń, które w dużej mierze dzięki dobrej postawie w polu zagrywki szybko objęły prowadzenie 14:8. Później siatkarki z Łasku poprawiły skuteczność odbioru i dołożyły do tego dobrą grę w obronie, co najpierw pozwoliło im zniwelować straty, a później wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrały seta 25:22. Set drugi to od początku do końca bardzo konsekwentna gra częstochowianek, które przez całą partię kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku zwyciężając 25:17. O końcowym wyniku zadecydował set trzeci (turniejowe mecze rozgrywano w formie trzech setów, bez względu na wynik, a trzecia odsłona grana była do 15 punktów), w którym lepsza okazała się Łaskovia zwyciężając 15:12.

W drugim turniejowym starciu Mazovia wygrała z zespołem z Katowic 3:0, by następnie uznać wyższość Częstochwianki (2:1 dla gospodyń).

Kolejny pojedynek stoczyły ze sobą Łaskovia i Sokół 43 AZS AWF. Zespół Bogdana Lipowskiego skrzętnie wykorzystywał dużą ilość błędów popełnianych przez katowiczanki, dzięki czemu zwyciężył w dwóch pierwszych odsłonach. Również dodatkowa partia, w której szansę na grę w łaskiej drużynie dostały zawodniczki rezerwowe zakończyła się wygraną łaskowianek 15:13, mimo że przeciwniczki w pewnym momencie prowadziły już różnicą 5 punktów.

Najbardziej zaciętym spotkaniem sobotniej rywalizacji był pojedynek Łaskovii i Mazovii. Oba zespoły doskonale się znają, ponieważ przez ostatnie dwa sezony wspólnie rywalizowały w ramach rozgrywek grupy trzeciej II ligi. Mecz lepiej rozpoczęły warszawianki, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Stołeczny zespół imponował silnymi zbiciami, które raz po raz lądowały w polu łaskowianek. W połowie pierwszej partii podopieczne Bogdana Lipowskiego ustabilizowały jednak grę w obronie i powoli zaczęły odrabiać straty, dzięki czemu udało im się doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek prowadzonych przez Jakuba Ślusarczyka, które wygrały 25:23 i objęły prowadzenie w spotkaniu. Seta drugiego kontrolowały siatkarki Łaskovii, które już na początku tej odsłony uzyskały kilka oczek przewagi. W końcówce Mazovia zniwelowała co prawda część strat, ale przewaga łaskowianek była zbyt duża i partia druga zakończyła się wynikiem 25:22. Decydującego seta, podobnie jak cały mecz lepiej rozpoczęły warszawianki i przy stanie 11:7 wydawało się, że ze spotkania to one wyjdą zwycięsko. Końcówka należała jednak do drużyny z Łasku (15:13), a decydujący punkt zdobyła blokiem kapitan Łaskovii Aleksandra Mielczarek-Błońska.

W ostatnim meczu turnieju Częstowianka pokonała Sokół 43 AZS AWF 2:1.

Wyniki turnieju jubileuszowego z okazji 80-lecia KS Częstochowianka

KS Częstochowianka – ŁMLKS Łaskovia 1:2 (22:25, 25:17, 12:15)
Bluesoft Mazovia Warszawa – Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:0
Częstochowianka – Mazovia 2:1
Łaskovia – Sokół 3:0
Łaskovia – Mazovia 2:1 (23:25, 25:22, 15:13)
Częstochowianka – Sokół 2:1

Klasyfikacja turnieju

1. ŁMLKS Łaskovia
2. KS Częstochowianka
3. Bluesoft Mazovia Warszawa
4. Sokół 43 AZS AWF Katowice

Łaskowianki do Częstochowy pojechały w następującym składzie: Joanna Gruszka, Agata Gwardecka, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Magdalena Stasiak, Paulina Czubak, Maja Daleszczyk, Aleksandra Pizon, Agnieszka Gonerska, Julia Wojtaszek, Angelika Mierzyńska, Kinga Markiewicz oraz Maja Lipowska.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę