Minisiatkówka

Trójki zwyciężyły w Tuszynie!

W dniach 15-16 grudnia w Tuszynie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Burmistrza Tuszyna. Na starcie stanęło w sumie 48 zespołów z różnych zakątków Polski, które rywalizowały w kategoriach trójek (rocznik 2007) i dwójek (rocznik 2008 i młodsze).

Kolejny raz w tym sezonie z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze trójki. Pierwszy zespół w składzie: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak, Lena Michalska i Adrianna Piech w niedzielnej fazie finałowej zwyciężył we wszystkich czterech meczach i zajął I miejsce! Dzień wcześniej w fazach eliminacyjnych łaskowianki odniosły 6 zwycięstw i jedno spotkanie zremisowały (w trójkach grano 2 sety, bez względu na wynik).

Dodatkowo nagroda najlepszej zawodniczki turnieju powędrowała do Martyny Michalak, a najlepszą zagrywającą została wybrana Martyna Bulzacka!

Wysokie szóste miejsce zajęła także nasza druga trójeczka: Maja Felczerek, Hania Puchała, Amelia Piotrowicz, Ania Martynowska i Kiara Palinceusz.

KLASYFIKACJA TURNIEJU TRÓJEK:

 1. Łaskovia I Łask
 2. Salos Staniątki
 3. MOS I Wieliczka
 4. Czwórka Aleksandrów Łódzki
 5. Lider I Konstantynów Łódzki
 6. Łaskovia II Łask
 7. Lider II Konstantynów Łódzki
 8. Start Kłobuck
 9. UMKS Tuszyn
 10. Janowiec Wielkopolski
 11. Volley 34 Łódź
 12. MOS II Wieliczka
 13. Lider III Konstantynów Łódzki
 14. MOS III Wieliczka
 15. Częstochowianka I
 16. UMKS II Tuszyn
 17. Częstochowianka II
 18. UMKS III Tuszyn

W kategorii dwójek na 27. miejscu zostały sklasyfikowane Zuzia Kowalewska i Amelia Janeczek, a na miejscach 29-30 uplasowały się Zuzia Przychodzka i Ola Kita oraz Natalia Owczarek i Maja Kosmyk. W pierwszym dniu zawodów dziewczęta wspierały także: Blanka Pałuszyńska i Oliwia Czajka.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gratulujemy świetnie zorganizowanych dwóch siatkarskich weekendów!

Do zobaczenia po świętach na Łaskovia Olimp Cup 2018!

Na górę