Minisiatkówka

Trójki zakończyły ligę mini, czwórki rozpoczęły kinderki

Za naszymi minisiatkarkami kolejne zmagania w kategoriach trójek i czwórek.

W piątek dwa zespoły trójek (rocznik 2009) rywalizowały w Konstantynowie Łódzkim w ostatnim turnieju eliminacyjnym Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. Obie drużyny walczyły w grupie B. Zespół Łaskovii I: Karolina Jelińska, Zosia Jacoń, Ola Kita i Maja Bartoszczyk zajął VI miejsce. Ich koleżanki z Łaskovii II: Julia Rusiecka, Kaja Dymińska, Zuzia Drewicz i Maja Dębkowska uplasowały się jedno oczko niżej.

Dziewczęta zakończyły udział w lidze mini. Przed nimi eliminacje rozgrywek Kinder+Sport, które już w najbliższą sobotę zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim.

Rozgrywki “kinderek” niedzielnym turniejem eliminacyjnym zainaugurowały nasze czwórki (rocznik 2008). Zawody rozegrane zostały w łódzkiej hali MOSiR. Podobnie jak w trójkach, w tej kategorii wiekowej reprezentują nas 2 zespoły.

Łaskovia I (Martyna Szwarczewska, Julka Gwis, Oliwka Czajka, Ola Piotrowska i Blanka Pałuszyńska) uplasowała się na trzecim miejscu w swojej grupie eliminacyjnej i awansowała do turnieju półfinałowego, który za tydzień rozegrany zostanie w Rawie Mazowieckiej.

Łaskovia II (Nikola Strzelec, Amelka Witaszczyk, Nicola Burblis, Julia Bąk) zakończyły udział w tegorocznej edycji rozgrywek na eliminacjach, zajmując IV miejsce w swojej grupie.

O wrażeniach z turnieju trójek opowiada Ola Kita: “Uważam, że grałyśmy bardzo dobrze, wręcz najlepiej ze wszystkich dotychczasowych turniejów, jednak widać po tym, że 3 mecze przegrałyśmy 2-3 punktami różnicy, popełniłyśmy błędy. Zagrywka też szła nam bardzo dobrze, dobrze poruszałyśmy się też po boisku, czego zabrakło w poprzednich turniejach. Nie jestem w 100 procentach zadowolona z zawodów, lecz wyjechałam z Konstantynowa z uśmiechem na twarzy.”

Kilka słów o piątkowych zawodach od Julki Rusieckiej: “Grę zaczęłyśmy o 15:30, obie drużyny grały pierwsze mecze. Grałyśmy raczej średnio. Trzeba poćwiczyć odbiór i blok. Mecz przeciwko naszym koleżankom z Łaskovii I był bardzo wyrównany, choć to my od początku miałyśmy przewagę, ale niewielką.”

Wielkie brawa dla całej ekipy za weekendowe występy!

Na górę