II liga

To już pewne, Łaskovia zagra w play-off!

Po raz pierwszy w 10-letniej historii swoich występów na drugoligowych boiskach zespół Łaskovii zagra w fazie play-off o awans do I ligi! Nasze siatkarki udział w finałowym etapie rozgrywek grupy 2 II ligi zapewniły sobie na kolejkę przed końcem, pokonując na własnym parkiecie LTS Legionovię Legionowo 3:0.

Mecz pierwotnie zaplanowany na 7 marca rozegrano w środku tygodnia, ze względu na kolizję terminu z półfinałami Mistrzostw Polski juniorek, do których zakwalifikowały się obie drużyny.

Ekipa gospodyń od początku kontrolowała przebieg spotkania. Dobra zagrywka i skutecznie wyprowadzane kontry oraz błędy po stronie gości pozwoliły miejscowym na pewną wygraną w premierowej odsłonie 25:16.

W drugiej partii drużyna Legionovii pokazała, że tanio skóry nie sprzeda, tocząc wyrównaną rywalizację i mimo że w końcówce łaskowianki odskoczyły na trzy punkty (22:19), to ekipa LTS-u jako pierwsza miała piłkę setową w tej odsłonie (23:24). W decydujących momentach seta gospodynie zachowały jednak zimną krew, obroniły 4 setbole, a przy pierwszej nadarzającej się okazji po swojej stronie zakończyły drugą partię wynikiem 29:27.

Set trzeci miał bardzo podobny przebieg do odsłony pierwszej. Łaskovia szybko odskoczyła na kilka punktów, w czym duża zasług sióstr Kubryn: Oliwii i Wiktorii, które raz po raz były uruchamiane na środku siatki przez Natalię Ślażyńską. W drugiej części seta kilka punktowych ataków dołożyła Marta Dąbrowska, zespół gospodyń wystrzegał się też błędów i w efekcie zwyciężył 25:15, a w całym meczu 3:0.

Wygrana oznacza, że Łaskovia powiększyła przewagę nad piątą w tabeli Ósemką Siedlce do 8 punktów. Drużyna z Siedlec ma do rozegrania jeszcze 2 spotkania, w których może zdobyć maksymalnie 6 oczek, więc nie ma już szans na dogonienie naszych siatkarek. Łaskowianki natomiast mogą poprawić jeszcze swoją sytuację przed play-offami i wskoczyć na trzecie miejsce, lecz aby to zrobić muszą zwyciężyć za 3 punkty w bezpośrednim starciu z BAS-em Białystok. Ten mecz już w najbliższą sobotę odbędzie się w stolicy Podlasia. Ściskamy kciuki za dziewczęta!

Łaskovia Łask – LTS Legionovia Legionowo 3:0
25:16, 29:27, 25:15

Skład Łaskovii: Natalia Ślażyńska, Marta Dąbrowska, Paulina Krześlak, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz (libero) oraz Daria Kaczmarek, Nina Chojnacka, Linda Świątczak, Dominika Skoneczna i Karolina Rejmończyk.

Na górę