II liga

Sokół Radzionków pokonany na zakończenie sezonu

fot. Matylda Olechowska

Drugoligowe siatkarki Łaskovii w dobrych humorach zakończyły fazę zasadniczą grupy drugiej II ligi. Podopieczne Bogdana Lipowskiego w meczu 17 kolejki pokonały przed własną publicznością Sokół Radzionków 3:0. Spotkanie najprawdopodobniej zakończy tegoroczny sezon, gdyż oba zespoły wstępnie porozumiały się, że zrezygnują z rozgrywania dwumeczu o piąte miejsce i rozgrywki zakończą na miejscach z fazy zasadniczej.

Łaskowianki na ostatnie tegoroczne starcie wybiegły w swoim podstawowym składzie z Joanną Gruszką na rozegraniu, Agatą Gwardecką po przekątnej, Pauliną Czubak i Mają Daleszczyk na przyjęciu, Natalią Gruszczyńską i Magdą Stasiak na środku oraz Aleksandrą Pizon na pozycji libero.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry Łaskovii i błędów radzionkowianek. Gospodynie prowadziły 5:0 i 14:8. W drugiej części premierowej odsłony siatkarki Sokoła przestały jednak popełniać błędy i wyszły na prowadzenie 17:19. Końcówka należała jednak do łaskowianek, które zachowały więcej zimnej krwi w decydujących momentach seta i zwyciężyły 26:24.

Dwie kolejne partie Łaskovia wygrała już bardziej zdecydowanie. W secie drugim 25:22, a w odsłonie trzeciej 25:18. Pod koniec meczu na boisku pojawiły się nasze wychowanki: juniorka Paulina Przerywacz oraz kadetki Julia Wojtaszek i Marika Grzesiak. Nasza młodzież pomogła drużynie w zakończeniu spotkania i trzy punkty pozostały w Łasku.

Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki spotkania decyzją sędziego kwalifikatora sobotniego meczu, Pana Andrzeja Czerwińskiego otrzymała rozgrywająca Łaskovii Joanna Gruszka.

Po meczu za cały sezon trenerom, sponsorom oraz kibicom podziękowała oklaskiwana przez ponad 150-osobową publiczność kapitan Łaskovii, Paulina Czubak.

Dzięki wygranej łaskowianki wyprzedziły zespół Sokoła, zajmują w tabeli piąte miejsce, a radzionkowianki tracą do łaskich siatkarek jeden punkt. Dobrą pozycję będzie jednak trudno utrzymać, gdyż w ostatniej kolejce Łaskovia pauzuje, zespół z Radzionkowa natomiast zmierzy się z niżej sytuowanym w tabeli Sokołem 43 AZS-AWF Katowice.

Łaskovia fazę zasadniczą zakończyła z siedmioma wygranymi i dziewięcioma porażkami. To dobry wynik, biorąc pod uwagę sytuację kadrową i finansową klubu, która na tle wyżej klasyfikowanych rywalek jest jednak zauważalnie gorsza. Rezultat mógłby być nieco lepszy, jednak w trakcie sezonu zespół musiały opuścić podstawowe zawodniczki z ubiegłego sezonu: Maja Lipowska, Aleksandra Mielczarek-Błońska oraz Agnieszka Gonerska. Pozostałe koleżanki godnie je jednak zastąpiły, wygrywając wszystkie mecze z niżej klasyfikowanymi rywalkami, a także urywając kilka punktów zespołom z czołowej czwórki: dwukrotnie ECO UNI AZS Opole, a także Częstochowiance Częstochowa.

Dla łaskich siatkarek był to już siódmy kolejny sezon na drugoligowych parkietach. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i kibicom za wsparcie, które okazywali nam przez ostatnie miesiące.

ŁMLKS Łaskovia Łask – MKS Kabodos Sokół Radzionków 3:0
26:24, 25:22, 25:18

Skład Łaskovii: Joanna Gruszka, Paulina Czubak, Natalia Gruszczyńska, Agata Gwardecka, Maja Daleszczyk, Magda Stasiak, Aleksandra Pizon (libero) oraz Paulina Przerywacz, Julia Wojtaszek, Marika Grzesiak

Pozostałe wyniki 17 kolejki:

MKS Polonia Świdnica – ECO UNI AZS Opole 3:1 (17:25, 25:18, 25:21, 25:23)
UKS Sokół 43 AZS-AWF Katowice – KS AJD Częstochowianka Częstochowa 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
MKS Zorza Wodzisław Śląski – KS Olimpia Jawor 0:3 (21:25, 21:25, 13:25)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę